Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 stuk przy skręcaniu


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, a mianowicie przy wolnej jeździe, gdy skręcam kierownicą lub czasem na postoju, słychać taki pojedynczy stuk, nie jest on jakiś głośny ani nie ma żadnego szarpania kierownicy, tylko jest ten stuk i to tak raz na jakiś czas, nic regularnego tzn. nie ma go przy każdym skręcie . Drażni  mnie, ale nie bardzo wiem co to może być, 2 miesiące temu wymieniłem sprężyny z przodu i parę dni później się zaczęło,  znajomy mechanik mówi, że bardzo możliwe, że się nie ułożyła jeszcze na swoje miejsce i żebym się  nie przejmował bo sama się ułoży. Znowu jeden norweski spec- a tym to w ogóle nie ufam, mówił mi o łożysku mcpersona, tylko teraz moje pytanie czy w A4 B8 takowe jest? Bo jedyne co mi w tym temacie świta to poduszka amortyzatora, ale czy ona mogłaby taki dźwięk wydawać? Dodam że półosie, wahacze, amortyzatory i coś tam jeszcze wymieniałem rok temu, wczoraj piasty. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł albo miał też taki problem to będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam.

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam to samo. zawieszenie z przodu, sprężyny ruszane nie były, robiłem wahacze dolne proste. ale to się pojawiło dużo później. dzieje się tak nie regularnie. męczyłem nawet auto na polskiej nierównej drodze i cisza.. Nie znajduję żadnego luzu.. narazie postanowiłem JEŹDZIĆ OBSERWOWAĆ..  wczoraj drganie dało wyczuwalny skok kierownicy, zaczynam podejrzewać  drążek kierowniczy , jednak dziej sie tak też czasami na prostym cofaniu i nagłym zahamowaniu. pożyjemy zobaczymy.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 12:20, pasjonat_audi napisał:

Witajcie, wg mnie przeguby do sprawdzenia

Witajcie. U mnie stuka wielofrez rdążka kierowniczego.

Ja zawsze przy wymianie oleju odkręcam od spodu krzyżak od maglownicy zdejmuje go nie okręćając drązkiem zsuwam gumowy oring znajdujący sie na drążku wyżej pryskam smarem Wurth drązek i przesówam go góra dół kilka razy bez obrotu nim. Zasuwam oring na miejsce i mozna sie cieszyc nie stukającym drążkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...