Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana poduszki skrzyni 2.0 alt manual


Malyszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie: jak wyglada wymiana poduszki skrzyni biegów w 5 biegowym manualu z silnikiem 2.0 alt 2001r sedan?

czy mając komplet kluczy jestem w stanie sam ja wymienić?

odebralem wczoraj poduszkę i nie chce mi się czekać na mechanika, wiec zastanawiam się, czy dałbym rade go wymienić samemu.  Łapa jest cała - poduszka pękła w pol.

 

troche tak jeździłem: nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale dodam, ze sprzęgło łapie mi bardzo wysoko, od poczatku wysoko łapało, ale teraz zauwaylem, ze czasami da się np na 4ce wrzucic luz bez wciskania sprzęgła!

w dodatku czasami ciężko wchodzą biegi : 1, 2 szczególnie - jak mechanik oglądał ta poduszke powiedział ze na. 1,2 biegu i na wstecznym najbardziej uwazac.

czy coś mogło się stać?

 

gdyby ktoś wymieniał sam ta poduszke i mógłby poinstruować mnie jak, ewentualnie podać jakies linki instruujące byłbym bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 16:29, Czarek99 napisał:

Jakie miałeś objawy rozerowanej poduszki ?

Stuki z okolic skrzyni, szarpanie u pojedyncze/podwojne stukniecie przy redukcji/hamowaniu, zmianie biegow od 1-3 a czasami 4.  -z czasem calkowity brak plynnosci w jezdzie i zmienianiu biegow. Poduche widzialem na kanale - rozerwana w pol. Niestety nie mam garazu ze swoim kanalem. Moge pojechac na ogolnodostepny - niedaleko ode mnie, ale pytanie - czy dam rade sam ja wymienic? Wiem, ze skrzynie biegow trzeba by uniesc (lewarkiem?),

Poduszka jaka mi zamowli z autolandu to Torpan (nie spodobala mi sie firma z racji, ze nigdy o niej nie slyszalem, ale juz ja mam, wiec zaloze - jesli bedzie cos nie tak, zmienie na aso/ ew. lemka juz razem z poduszka silnika.

Najgorsze objawy obserwuje sie podczas zimnego a takze rozgrzanego dobrze silnika - wtedy stuki sa notoryczne, niezaleznie od precyzji wciskania sprzegla i zmiany biegow - odpowiednia technika da sie to kamuflowac, ale na rozgrzanym silniku od 1-3 nie ma szans - stuka, chyba, ze duuuuzo gazu sie daje przy zmianie biegu na polsprzegle (katowanie ukladu)

Pozdrawiam!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha wymieniona razem z całą ławą i dłuzszymi srubami skrzyni biegow - dramat byl, jak zajrzalem pod spod... Ława ledwo co trzymała zawieche (ktora jest w dobrym stanie) - kilkaset km ostrej jazdy w stanie sprzed naprawy i skrzynia mogłaby poleciec w dol....

Za lawę dałem 150, pomoc ziomka robocizna - 200zl, uszczelka glowicy, czujnik cisnienia oleju (przy okazji) i poduszka Topran (tymczasowo zalozona) - z powodu braku pieniedzy na ori - efekt: śmiga pięknie, jak na początku :))

 

Jesli ktos u siebie zauwazy podobne objawy odradzam kategorycznie dalsza jazde w trasy z taka usterka, gdyz moze to sie skonczyc kosztami rzedu kilku tysiecy - a mozna zrobic w kilkanascie godzin maksymalnie (u mnie tyle zajelo, bo sruby skrzyni byly pourywane, wiec trzeba bylo wspawywac nakretki, odkrecenie lawy tez bylo nie lada problemem, ale teraz biegi wskakuja idealnie i cisza w aucie, az milo :))

Pozdrawiam!!!

PS: U mnie olejozarlocznosc i lekkie ubytki plynu chlodniczego byly spowodowane wyrobionymi uszczelkami - glowicy, oraz tej przy klimie (tedy plyn chlodnicy wyciekal delikatnie)

 

Zostala jutro  do wyczyszczenia przepustnica jeszcze i pospawanie wydechu na ori złączu, ktore mam juz na miejscu i bedzie igla :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie kolego, własnie w swojej b7 muszę zobaczyć czy nie mam tej poduchy do wymiany bo coś mi czasami lewarek dziwnie lata i strasznie drży. Przy okazji pochwale się, że ja u siebie będę montował dedykowany wydech końcowy remusa. Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...