Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle dobrane sprężyny?


ereso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nowe amorki sprężyny oraz odboje przód tył po wymianie auto przesadnie mi się podniosło. Powiedzcie czy to kwestia źle dobranych sprezyn czy jest ok i trochę się jeszcze wyrobi?

 

20191031_154714.jpg

20191031_155045.jpg

Edytowane przez ereso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jazdę to wszystko ok. Na progach czy dolach elegancko nic nie stuka. Amorki ładnie pracuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ereso napisał:

Miałem dobierane sprężyny i amortyzatory tej samej firmy od jednej osoby 

Kategorie wagowe się zgadzają? Stoi wyżej jak allroad i na pewno się nie ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ereso napisał:

Nie wiem za bardzo jak to sprawdzić bo jestem totalnie zielony

 

Na starych sprężynach masz kropki różnego koloru i to coś oznacza. Pytanie jeszcze czy masz zawieszenie 1ba, 1be czy 1bv? :D To nie takie proste dla "zielonego"

os6rxtrx.pdf
WWW.DIRECTUPLOAD.NET

klasy_sprężyn.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ereso napisał:

Gdzie znajdę kod tego zawieszenia. Mam zwykła oske sedana

Na wlepie we wnęce koła zapasowego albo po numerze starych amorów można dojść. Jeśli miałeś czerwone fabryczne amory to były z 1be/1bv.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte amorki. Mam strasznie zawalony bagażnik bo robie przeprowadzkę i nie zajrzę dzisiaj w wneke koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ereso napisał:

Miałem dobierane sprężyny i amortyzatory tej samej firmy od jednej osoby 

Konkretnie jakie ?.

Tak według zdjęcia to jednak źle zostały dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, sprawdziłem na stronie producenta i z tego co widzę to po numerach wyświetla mi się sprężyna tył do avanta. Wiec ktoś się zajebal i pomylił mi przy zamowieniu. Ok mam paragony i 2 lata gwarakcji,  myślicie że uda mi się to zwrócić żeby wymienili? Od zakupu minęło 7 dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ereso napisał:

Wiecie co, sprawdziłem na stronie producenta i z tego co widzę to po numerach wyświetla mi się sprężyna tył do avanta. Wiec ktoś się zajebal i pomylił mi przy zamowieniu. Ok mam paragony i 2 lata gwarakcji,  myślicie że uda mi się to zwrócić żeby wymienili? Od zakupu minęło 7 dni 

Do avanta,sedana czy cabrio.... liczy się klasa wagowa sprężyny i tylko na ten parametr się patrzy. Po vin'ie dobierali sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawalem wszystkie parametry samochodu prawidłowo, wiec pomylił się ten gościu. Myślicie że da rade wymienić?  Amorki są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Przód zalozylem amorki i sprężyny i zacząłem się dziwić że jest tak wysoko. Wziąłem się za tył wymienilem amorki i zobaczyłem ze nie założę sprezyn z tyłu bo nie mam gniazda i musze dokupić. W tym czasie ogarnąłem powód dlaczego jest tak wysoko przód i wyszło ze mam złe sprężyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ereso napisał:

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Przód zalozylem amorki i sprężyny i zacząłem się dziwić że jest tak wysoko. Wziąłem się za tył wymienilem amorki i zobaczyłem ze nie założę sprezyn z tyłu bo nie mam gniazda i musze dokupić. W tym czasie ogarnąłem powód dlaczego jest tak wysoko przód i wyszło ze mam złe sprężyny. 

daj nr VIN wrzuce Ci OE nr sprezyn i amorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...