Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju


Michał91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas na wymianę oleju. Auto a4 b7 2.0tdi BRD do tej pory jeździłem na castrol edge turbo diesel 5w40. Zmienił bym na coś innego tylko na co ?

Norma 505.01 jest dla pompowtryskow  a norma 507.00 do dpf.

Więc co jeżeli mam PD z dpf którą norma i jaki olej będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z tego linku wynika że powinien być zalany olejem 5w30 o normie 507.00. Zastanawia mnie fakt dlaczego od kilku lat był zalewany 5w40 o normie 505.01. I tylko castrol. Więc może powinienem zapytać jakich oleji wy używacie lub jaki byście mogli polecić w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich pytań masz już podrzucony wyżej temat, tam jest na kilkaset stron opisane jakich olei użytkownicy używają. Wcześniej miałeś tylko Castrola bo taki olej leją w ASO, nabijają na nim największą kasę, a kosztuje ich grosze, bo kupują w beczkach po 200l :) W tej samej cenie, no może po dorzuceniu kilku złotówek możesz kupić lepszy olej, wierz mi. Zachęcam do poczytania kilku stron chociaż tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalalalem PMO. 

6 tyś. Przejechane - jest lepiej niż na castrolu. 

Ps; maja teraz rabat 15% na wszystkie oleje

Edytowane przez Bambr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bambr97 obczaje ten olej. Nie miałem nigdy do czynienia z innymi olejami. Dlatego też chcę zmienić na coś innego żeby zobaczyć czy faktycznie będzie jakąś różnicą w pracy silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze DPF? jeśli tak to szybko zmień na niskopopiolowy, 5w30 bo za chwile pojawia się problemy z cegłą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że mam dpf auto mam od prawie dwóch lat zrobiłem w tym czasie ok 120tys km olej zmieniany Max co 10tys czasami 8. I tylko castrol edge 5w40 norma 505.01. Tylko raz zauważyłem kontrolke od dpf. Autko ma już przejechane 380tys. Poziom oleju trzyma bez dolewania do czasu wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...