Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie zewnętrznych fotochromów


adrian242424

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem na etapie montażu  lusterek fotochromowych i mam kilka pytań. Czy pod zewnętrzne fotochromy potrzebuje silnik szyb przystosowany pod składane lusterka? Z tego co widzę na schemacie z elsy, sygnał z wstecznego lusterka prowadzę do silniczka szyb (kostka 10 pin) na tym schemat się kończy. Posiadam standardowe lusterka 5 pin wiec chciałem podciągnąć 2 dodatkowe przewody od luster i wpiąć się w kostkę lusterka 16 pin, tylko właśnie pod jakie piny? Szukając dalej znalazłem, że odpowiadają za to piny 11 i 12 ok, tylko mój standardowy silnik posiada tylko jeden rząd pinów (1-8). Najważniejsze pytanie da się to obejść i podłączyć wsteczne lusterko z fotochromem bocznym bezpośrednio czy czeka mnie zakup silniczka pod składane lusterka (8E1 959 801 E, F, G ), który posiada 2 rzędy pinów?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian242424 mnie czeka taka sama rzeźba.

Mam środkowy fotochrom.

Lusterka standard.

Wkłady mam fotochrom.

Gdzie podpiąć się pod sygnał z wstecznego lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wiem tyle, jeśli chcesz zrobić wszystko ori, to lecisz wg. tego schematu. Czyli z wstecznego lusterka lecisz 2 przewodami z pinów 4 i 5 do 17 pinowej pomarańczowej kostki znajdującej się w przednim dolnym lewym słupku, piny 7 i 8, tam jest mostek 4 przewodów, 2 ciągniesz do 20 pinowej czarnej kostki w lewych drzwiach pin 7 i 8, a 2 do drzwi prawych, następnie do 10 pinowej czarnej kostki w silniku szyb pin 7 i 8. Aktualnie niewiadomą pozostaje sam silnik czy bierze udział w sterowaniu fotochromem czy po prostu pełni funkcje przejścia do 16 pinowej kostki lusterka. Czekam aktualnie na lusterko wsteczne i zobaczę jakie napięcie pojawia się na pinach 4 i 5, do wysterowania fotochromu powinno ono wynosić ok 1-3v. 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie ryzykował bym na razie podłączenia na krótko żeby nie uwalic luster, jeśli na pinach 4 i 5 pojawia się niskie napięcie do 3v to wtedy zaryzykuje i niech się dzieje wola nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko doszło, sprawdziłem i na pinach 4 i 5 po wysterowaniu pojawia się napięcie 1,1V, podłączyłem boczny fotochrom na krótko i wszystko działa. Wychodzi na to, że silniczek w drzwiach pełni tylko role przejścia pomiędzy kostką 10 pin, a 16 pin lusterka, więc jeśli mamy standard lusterka 5 pin, a chcemy dołożyć boczny fotochrom wystarczy puścić osobna wiązkę (2 przewody) z kostki 20 pin drzwi, bezpośrednio do lusterka. Chyba, że chcemy robić wszystko wg. oryginału wtedy musimy zaopatrzyć się w silniczek szyb pod składane lusterka, który posiada obsadzone wszystkie 16 pinów.

PS. Jedestem po udanym montażu na aucie i wszystko śmiga, jak by ktoś miał jakieś pytania pisać.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać który pin  połączyć z którym ?

mam poprowadzone przewody z słupka A fioletowy (4pin przy lusterku wstecznym) i fioletowo-biały (5pin przy lusterku wstecznym) i  chcę ominąć silniczek szyb wpinając się w kostkę lusterka przy sterowniku w przewody czarno szary i czarno zielony. i teraz który  kolor z którym żeby nie uwalić lusterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...