Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie się pod Czujnik zamknięcia drzwi/lampy podsufitki -


Malyszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie: czy ktoś z szanownych kolegów podpowie mi gdzie mogę podpiąć się pod czujkę zamykania drzwi/centralny zamek? 

Tj. Po otwarciu z pilota auta zapalają się lampy podsufitki, tak samo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi. 

Chcialem podłączyć u siebie oświetlenie przestrzeni nóg, schowków i dekorów bocznych drzwi (oświetlenie klamek) / zrealizowałem za pomocą stabilizatora napięcia opartego na układzie regulatora napięcia SMPS (można pokusić się o liniowy  stabilizator napięcia np 7805 1.5A wystarczy spokojnie - z tym, ze ten drugi może troszke się grzać) oraz podłączonej, pociętej bezpośrednio pod niego listwy LED z niebieskimi diodami SMD „5050” zalanej silikonem (bez silikonu w dekorach swieci nierówno „kwadracikami” - jesli jest ktoś zainteresowany - piszcie, to opisze potrzebne elementy i montaz.

Rozwiązanie pierwsze jakie chciałem zrealizować to czujniki ruchu na prostych układzikach również robionych samemu  ze wzmacniaczami rocznicowymi z diodami LED iR Na wyjściu oraz fotodiodach jako odbiorniki (czujnik przerwania wiązki) - jednak zrezygnowałem z tego ze wzgledu ja zbyt duzy nakład pracy, gdyż wiem, ze można to zrobić duzo prościej: podłączyć się wyjściem stabilizatora/LEDami pod czujkę otwarcia drzwi) / czy coś podobnego tak, by ledy zapalały się jedynie przy otwartych drzwiach - fajnie by było, gdyby osobno dla każdych drzwi była  jedna listwa boczna i oświetlenia nóg, ale równie zadowolony będę jak będzie się zapalać/gasić  po otwarciu/zamknięciu drzwi, oraz z pilota. 

 

Jak zrealizowane jest oświetlenie wraz z czujnikami w b6 2001 sedan? 

Myslalem tez, by podpiąć się pod lampki bagażnika (zrobiłem sobie na 4 matrycach 4x LED SMD5050 biały, zimny zamiast dwóch lamp / te wymontowalem i podpiąłem się pod złącze  kabelkami z pinami wyjętymi z jakiejś starej wiązki radia - działa. 

Tak samo można zrobić podpinając się pod podsufitke, ale wolałbym nie prowadzić tyle kabla z samej góry - może posiada ktoś schemat jak idą te przewody? 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyważaj otwartych drzwi.

Moduł komfortu, Wymieniasz dokładasz kabelki, które i tak zrobiłeś. kodujesz i masz nogi podświetlone. każde drzwi/stopy masz wtedy z osobna.
Listwy-dekory masz osobny wątek ze zdjęciami i opisami jak to zrobić.
Podświetlenie progów bierzesz albo z modułu komfortu albo z lampki czerwonej drzwi. Albo jeszcze podłączasz się poprzez zwykłą diodę i przekaźnik NC do CLH
Wszystko jest na forum....czytaj czytaj czytaj!

Edytowane przez GreGoriO
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...