Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie taśmy led el wire do drzwi audi A4 b8


wspj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

wraz z nowym klubowiczem nowe pytanie 

 

jestem w trakcie instalacji taśm led w listwach ozdobnych drzwi i z racji że wcześniej nie miałem do czynienia z elektroniką samochodowa i nie tylko, zatrzymały mnie techniczne punkty podłączenia.

Krótko napiszę  co już przetestowałem  i z czym mam problem 

na zdjęciu przykład jaki kształt chce uzyskać  p pierwszych testach 
 

zrobilem sobie już pierwsze próby z taśmą led  wire podłączoną do zapalniczki  i wiem jaki kształt uzyskać w drzwiach, jednak ze względu na zbyt pomarańczowy kolor tego rodzaju taśm który testowałem, bo chciałem czerwony kolor, kupiłem transparentne z czerwoną diodą bez inwertera bo nie wymagany.  Na rynku niestety nie było ładnych czerwonych wersji tylko te czerwone wyglądające w rzeczywistości jak pomarańczowy, stąd zmieniłem typ taśmy i myślałem że da radę.

 po testach podłączyłem się w przewody przy klamce gdzie świeci się dioda czerwona. Tam też działało ze ściemniaczem. Jednak technicznie światłowód transparentny musi być prowadzony w bardzo delikatnych łukach i teraz to już  wiem, inaczej rozkład światła przy zgięciach jest bardzo słaby. I tak się też jednak stało czego się obawiałem. musiałem  ostro wyjść zza drzwi na stronę listwy i tam niestety nastąpiło mocne przełamanie więc efekt lini był bardzo marny i nieestetyczny a przy wyjściu pojawił się dodatkowo mocny świetlny punkt zaburzajacy cały efekt delikatnej lini.  Wiec reasumując to się nie sprawdza i nie polecam. 
 

Pomyślałem, że skoro taśma led wire z pierwszych testów nie była wrażliwa na ten problem chciałem podłączyć taśmę wire białą z inverterem bo też miałem jedną sztukę testową, żeby zobaczyć efekt ze ściemniaczem, bo wcześnie bawiłem się tylko z podłączoną w zapalniczkę żeby sprawdzić kształt i kolor ale wtedy natężenie było za mocne. 

I właśnie tu napotkałem swoje problemy i ubytki wiedzy w jak te kable są w samochodzie porozmieszczane.  Podłączyłem tę taśmę w to samo  miejsce  co diodę to taśmy transparentnej czyli w oświetlenie klamki, , bo kable miałem już wyprowadzone i taśma nie świeciła, sprawdziłem ją na wtyku zapalniczki i było ok.

zmieniłem wiec miejsce na przycisk do podnoszenia szyby, tam w ogóle nie reagowała i się nie zapalała, przetestowałem samą diodę i się zapalała ale bez reakcji Znowu na ściemnianie choć sam przycisk na ściemniacz reaguje. 
 

jestem wiec w kropce Bo nie wiem Technicznie dlaczego dioda się paliła przy wtyku szyb choć be ściemniaczy  a taśma  nie i dlaczego podłączając diodę do przewodów nie reagowała na ściemniacz ( tam miałem 3 przewody brązowy z paskiem, brązowy, biało-niebieski) no i taśma podłączona przy klamce w ogóle nie świeciła 

Jeśli ktoś ma ochotę powyjaśniać mi te kwestie oraz powiedzieć w które przewody drzwi podłączyć się z wire led będę bardzo wdzięczny 

Taśma to światłowód el wire taśma ambiente i chciałbym aby także reagowała na ściemniacz oświetlenia 

samochod to audi a4 b8 2015 avant quattro

 

Ponieważ jak pisałem na wstępnie jestem laikiem w tematach elektroniki podejdźcie do mnie proszę  jak do laika.

zakladam że dioda 3v była wpinania właściwe a taśma z inverterem 12 v już nie i potrzebuje innych przewodów żeby się wpiąć 

dzięki za pomoc 

 

 

9FA0B8D1-1A99-4F64-94AF-1734534732F5.jpeg

C42ACD15-05E5-4038-9105-0FAEB9B408F1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...