Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niespokojna jazda


aprox99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,a4b8 rok 2015 tdi przejechane 78000km.Od samego początku auto jeżdzi jakoś niespokojnie,niestabilnie.Przy ruszaniu z jedynki lekko szarpie,już mi nawet parę razy zgasło.zrobilem ostatnio 500km po autostradzie i miałem wrażenie jakby koło biło po stronie kierowcy.tak jak jedzie się po płytach z poprzecznymi fugami.Niestety na nowym asfalcie to samo,nawet w mieście przy małych prędkościach jakoś niespokojnie.Poprzednie a4 z zawieszenem 1BE leżało na drodze jak przyklejone,tu też 1BE ale inaczej jakośPrzy 130 wcisnąłem sprzęgło ,dałem na luz ale to samo.Takie lekkie bicie ,żona nawet nie wyczuła.Jako że miałem kilka a4b8 to mam porównanie.Dzisiaj wjechałem na podjazdy ściągnąłem osłony skrzyni z dołu i postanowiłem pooglądać gumy,amotyzatory i wahacze.Nie wiem czy trafiłem,ale półośka ze strony pasażera ta wchodząca do dyferencjału stuka i ma duży luz ,jak na filmie.Jako,że przypadkiem mam przedłużoną gwarancję do 09/2020 pojechałem do audi  zrobiłem termin,zobaczymy.przy 78 tysiącach takie coś?Przy ruszaniu ręką półośki ta część zardzewiała stuka mocno w siedzisku skrzyni,śruby są dokręcone.Czy ktoś to już naprawiał?Pozdr

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku mało co widać jedynie słychać, troszkę dziwne przy tym przebiegu, ale temat znany, wyrabiające się gniazda łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko smartfonem to uchwycić ale stuki głośne.Można to samemu zrobić? bo na forum niemieckim piszą że jednemu chcieli całą skrzynię wymienić

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na szczęście nie dopadła mnie ta przypadłość, jest wątek na stronie to poczytaj

 

Jeśli gwarancja to chwyci to niech wymieniają:grin: 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wątek dotyczy tej drugiej, długiej półośki po stronie kierowcy. Można kupić za 50 euronów cały komplet do regeneracji. U mnie chodzi o półośkę po stronie pasażera, ja siedzidz w aucie to po prawej stronie a o tym nie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aprox99 napisał:

Te wątek dotyczy tej drugiej, długiej półośki po stronie kierowcy. Można kupić za 50 euronów cały komplet do regeneracji. U mnie chodzi o półośkę po stronie pasażera, ja siedzisz w aucie to po prawej stronie a o tym nie czytałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...