Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napis PHONE - Audi Concert II


Cooler93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od maja jestem posiadaczem Audi A4/B6 z 2002 roku i dodałbym, że jestem szczęśliwym posiadaczem gdyby nie radio, które od jakiegoś czasu (nie)gra mi na nerwach :D Oryginalne radio to Chorus (kaseciak), które wymieniłem na Concert II. Przez parę miesięcy wszystko grało pięknie, gdy dwa tygodnie temu na wyświetlaczu radia pojawił się napis "PHONE" i kompletnie nic nie mogę z tym zrobić. Przeszukałem już "pół" internetu i skorzystałem z wskazówek, które znalazłem, tj. odłączanie akumulatora, bezpieczników czy też sprawdzenie kanalików na podszybiu, które w wypadku zatkania podobno zalewają moduł bt znajdujący się gdzieś pod nogami pasażera. Dodam, że radio od początku miałem podłączone na 3 kostki, bez tej pionowej (D), która jest odpowiedzialna za telefon. Na koniec najlepsze... Wczoraj podpiąłem radio do auta znajomego (polówka z 1994r.) na dwie kostki (A,B), wyświetlił się napis "SAFE". Wstukałem kod, ale radio nie grało (nie wiem czemu, nie znam się - może z powodu braku trzeciej kostki (C)). Odłączyłem od polówki, podpinam do Audi (tym razem również na dwie kostki (A,B) - pyk, jest napis "SAFE". Wstukuję kod, i co? Radio gra! Z ciekawości podłączam trzecią kostkę (C) w trakcie grania radia i nic się nie dzieje - radio gra dalej. Szczęśliwy grzecznie podziękowałem koledze, zamknąłem auto i do domu. Dziś przed wyjazdem na zakupy chcąc pochwalić się kobiecie jak naprawiłem radio, odpalam i... napis "PHONE"!!!! Szybko telefon do kolegi żeby powtórzyć operację z dnia poprzedniego lecz tym razem niestety nawet po odłączaniu i podłączaniu radia, odłączaniu akumulatora nawet napis "SAFE" nie chciał się pojawić w celu wpisania kodu. Nie wiem już co mogę zrobić. :mysli: Słyszeliście o takiej lub podobnej sytuacji? Pomocyyyy :(

Poniżej podsyłam schemat żeby było wiadomo o które kostki chodzi.

concertcd_wpqsaeh.gif.59525dbb030b7c3b009b0c419f5251e6.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie robiłem. Szukałem też informacji na temat jakiegoś sposobu zresetowania radia, po to żeby znowu "poprosił" o wprowadzenie kodu. Skoro raz po tym zadziałało to może następnym razem też by się udało. Wtedy podłączyłbym tylko na kostkę A i B i zobaczył co się stanie. Nie wiem już czy tu problem leży w kostce czy w radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to pewnie prawidłowe kodowanie radia. Chociaż ciężko powiedzieć.

Na dobry poczatek podłącz vcdsa i zrób autoscan całego auta. Jeśli sam nie masz kabla i wiedzy to w odpowiednim dziale poszukaj kogoś kto mógł by to zrobić na lokalnym spocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem w samym radiu. Napis phone jest aktywowany poprzez pin 1 w kostce d (tel. mute) - o ile pamiętam wystarczy podać masę na to wejście by pojawił się napis phone (wtedy wycisza głośniki). Rozbierz radio i zobacz czy nie masz jakiś zimnych lutów lub zalanej części radia. Sprawdź też bezpiecznik w radiu, potem podłącz i zostaw włączone na kilka godzin, może powróci możliwość wpisania pinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś oryginalny telefon w konsoli czy też w podłokietniku?  zobacz oznaczenia wlepki.  wrzuć fotę.
Obejrzyj możliwe miejsca czy są tam kabelki (obcięte). Może poprzedni właściciel wymienił konsolę a kable zostały?
Możliwe też jak mówi  @bobikos, że zwarcie, ale ja obstawiam na usunięcie telefonu z auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam radio bo kolega twierdzi że nigdy kostki D nie podłączał a tylko ta może aktywować napis phone w radiu. Ale warto też żeby kolega pstryknął fotkę kabli za radiem. Może tam jakaś przeróbka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GreGoriO napisał:

Miałeś oryginalny telefon w konsoli czy też w podłokietniku?  zobacz oznaczenia wlepki.  wrzuć fotę.
Obejrzyj możliwe miejsca czy są tam kabelki (obcięte). Może poprzedni właściciel wymienił konsolę a kable zostały?
Możliwe też jak mówi  @bobikos, że zwarcie, ale ja obstawiam na usunięcie telefonu z auta...

Nie wiem czy był oryginalny telefon. Auto sprowadzone z Niemiec i komisant nic o tym nie wspomniał, ale co do przeróbek to z tego co pamiętam kiedy miałem jeszcze chorusa to była tam niemożliwa ilość kabli. Pamiętam, że jakieś adaptery, ale było tego tak dużo, że sam sobie z tym nie poradziłem i oddałem w ręce specjalisty żeby mi to ogarnął i podpiął chorusa, który w ogóle nie grał. Też myślałem, że może zostały tam jakieś luźne przewody, ale nic nie znalazłem. Są tylko te 3 kostki i antena. Zdjęcie wrzucę po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wygląda bardzo ładnie, jak ori. Widać że nie ma anteny diversity ale dlatego że masz instalację od chorusa. Generalnie wszystko ok. Czy radio ma jakieś ślady zalania? Nieraz jak ludzie czyszczą kanały wentylacji pianką to ona potrafi kapać na radio i je uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bobikos napisał:

Czy radio ma jakieś ślady zalania? Nieraz jak ludzie czyszczą kanały wentylacji pianką to ona potrafi kapać na radio i je uszkodzić.

Nie ma żadnych śladów, ale już z braku pomysłów wczoraj wziąłem je do suszenia. Ściągnąłem tylko dolną i górną osłonę lecz niestety zabrakło mi odpowiednio małego torxa żeby rozebrać coś więcej, bo bez samych osłon to tam za wiele nie zobaczę. Dziś zamontuję i zobaczę czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej należałoby poszukać śladów zalania na płytce i jeśli są to wyczyścić alkoholem do elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była taka potrzeba to zrobiłbym to, ale jak na razie radio gra. Rano w drodze do pracy włączyłem radio i było tak włączone przez 20 minut, zostawiłem włączone, zamknąłem auto. Wracam z pracy, włączam i udało się: pojawił się „SAFE”. Wbijam kod i radio gra. Dojechałem do domu wyłączyłem i za 3h jeszcze raz sprawdzam. Okazuje się, że gra..  Ale UWAGA. Do radia tym razem podpiąłem tylko kostki A i B. Grają mi tylko przednie głośniki i po wyjęciu kluczyka radio gra dalej (wcześniej się wyłączało). Jutro z rana podejmę ostatnią próbę włączenia radia, ale gdy zadziała to już chyba będzie wiadomo gdzie jest pies pogrzebany? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie podłączyłeś kostki C to nie ma canów oraz podłączonego wzmacniacza dlatego nie gra tył. 

Przydałoby się sprawdzić kodowanie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bobikos napisał:

Przydałoby się sprawdzić kodowanie radia.

Próbowałem wyszukać jakichś informacji na temat kodowania, bo przyznam, że nawet nie wiem co to znaczy, ale już mniej więcej ogarniam. Nie jest też czasem tak, że przy wymianie aku z różniącymi się parametrami trzeba te kody zmienić? Teraz skojarzyłem fakty i tak się składa, że niedawno wymieniałem aku i to radio zaczęło szwankować właśnie zaraz po tej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku w tym samochodzie się nie koduje.

Co do kodowania to już na początku pisałem że trzeba sprawdzić i ewentualnie zmienić.

Znajdź kogoś w twojej okolicy co ma vcdsa i zrób skan całego auta żeby było wiadomo co tam w aucie siedzi. Odpowiednio zakoduj radio a przy okazji zobacz jakie są błędy, bo jak na razie nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni mnie nie było ze względu na to, że wróciłem właśnie z Polski (aktualnie przebywam w Holandii). Auto oddałem w Polsce do specjalisty i okazało się, że nic mu nie dolega, vcds nie wykazał żadnych błędów, nie ma też modułu BT. Na początku trasy do Polski pojawiał się jeszcze napis PHONE trzy razy. Za każdym razem radio automatycznie się wyłączało po dwóch godzinach. Za czwartym razem pojawił się SAFE, wstukałem kod i radio od ponad dwóch tygodni działa bez zarzutów. Nie wiem o co tu chodziło, Wy też będziecie pewnie zdziwieni, no ale cóż :D ważne, że radio gra. Dzięki Wam za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...