Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator Ocena stanu


Janusztytanowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  chciałbym zaczerpnąć opinii szanownych forumowiczów na temat stanu katalizatora jaki zastałem. Nadaje się to coś do czegokolwiek czy to już śmietnik ???

IMG-20191105-WA0015.jpg

IMG-20191105-WA0016.jpg

IMG-20191105-WA0017.jpg

IMG-20191105-WA0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wskazywał na niską sprawność katalizatora, pomimo że w teście wychodziło, że katalizator jest ok. Byłem na SKP i z analizatora spalin wyszło, że katalizator jest sprawny :) Jadę do tunera aby wyłączył sondę i zapominam o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 12:13, Janusztytanowy napisał:

Komputer wskazywał na niską sprawność katalizatora, pomimo że w teście wychodziło, że katalizator jest ok. Byłem na SKP i z analizatora spalin wyszło, że katalizator jest sprawny :) Jadę do tunera aby wyłączył sondę i zapominam o temacie.

Pamiętaj, że takie wypalenie powoduje, że w danym miejscu jest mniejsza przepustowość kata, co więcej, ta wypalona powierzchnia będzie się powiększać aż w końcu nastąpi niedrożność kata lub oderwanie się wkładu. Koniec końców takie dziury powstają przez np nieodpowiednią mieszankę, przepalanie oleju itd. Widzę, że masz LPG, skład mieszanki? Możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyprogramowaniu drugiej sondy do dziś brak błędów w sterowniku, korekta długa -3%, na wiosnę wyjmę kata i skontroluję jak się ma jego stan. Narazie uważam problem za rozwiązany :) dziękuje za opinie wszystkim zainteresowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...