Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic - brak możliwości wrzucenia biegu


Maciasss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z moim Audi B6 3.0 V6 quattro ze skrzynią tiptronic z 2003roku. Wszystko chodziło bez zarzutu, aż pewnego dnia auto nie wyjechało z garażu. Po odpaleniu nie można wrzucić biegu. Elektromagnes nie zwalnia drążka.

Po przeskanowaniu komputerem jest błąd 18171 Elektrozawor blokady drążka wyboru biegu: przerwa w obwodzie.

Wydaje mi się, że sam elektrozawor jest sprawny bo po wyciągnięciu bezpiecznika cewka zwalnia blokade i drążek chodzi.

Pytanie co steruje tym elektrozaworem? Jak jest do niego poprowadzona instalacja elektryczna? Prosze o jakieś rady co rozebrać i gdzie sprawdzić, żeby nie rozbebeszyć całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale światła stopu są, czy może być tak uszkodzony że nie daje sygnału tylko do skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij go rozbierz poczyść poodginaj blaszki możesz to zrobić bez problemowo.

Sam też miałem podobny problem kupiłem nowy czujnik ale nie mogłem go wysterować tak żeby zapalał się stop po lekkim dotknięciu hamulca 

więc rozebrałem stary poczyściłem i już drugi rok pomykam na tym

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zacznę od tego, ale nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Czy czujnik stopu nie jest czasami taki sam dla manualnej skrzyni i automatu? Jeśli tak, to sam sygnał na elektrozawór musi wychodzic z innego miejsca. Czy tu nie pośredniczy w tym np. moduł komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu wymieniony na nowy oryginalny i bez zmian, a światła stopu są. 

Przeskanowane auto innym kompem i dalej błąd:

P1763 - Blokada przełączania=>elektromagnes Przerwa Mechaniczna usterka
            Statycznie

Po wyciągnięciu bezpiecznika poz. 31 auto skrzynia chodzi super, na wyświetlaczu wskazania prawidłowe. Manetki w kierownicy działają.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Maciasss. Czy udało Ci się rozwiązać problem? W passacie B5 mam ten sam problem i wydaje mi się że sterownik skrzyni biegów nie odłącza masy na cewkę dlatego nie można przełączać biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...