Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włączanie kierunkowskazu na rondzie


FUTURUM

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.11.2019 o 09:48, pulpecik napisał:

Coraz mniej lubię jazdę. Kiedyś to była frajda

Mimo, że jeżdżę krócej niż 10 lat to całkowicie się zgadzam. Jak zaczynałem jeździć to było nieporównywalnie lepiej.

W ostatnich latach odwiedziłem trochę kraów w Europie, Afryce i Azji i śmieszy mnie to jak zachowują się ludzie u nas. Większość jest święcie przekonana, że w Azji czy Afryce to jest sajgon i brak zasad, a południe Europy/Bałkany to jakaś szaleńcza jazda bez wyobraźni. Tam jednak kierowcy jeżdżą w ogromnym skupieniu i to co robią ponad wszystko to obserwują zachowania innych próbując uniknąc kolizji.

Sory, ale najgorzej jeździ się u nas i to u nas jest najwięcej wypadków. Jak tylko przekracza się granicę to wypadek za wypadkiem, dzień w dzień.
Ludzie są tak durni i zadufani w sobie, że brakuje słów jak to komentować.
Większość się brzydzi ruskimi, a nasze drogi to co najwyżej do ruskich można porównać, albo do Kiszyniowa (chociaż tam to jest jeszcze 5x gorzej niż u nas).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jak ma być dobrze jak byle młody co zrobi prawko to myśli że jest mistrzem kierownicy i najważniejsze jest mieć milion koni pod maską (niestety ten trend widać tez u nas na forum), do tego kupi taki coś z napędem na tył i zaczyna się dziać... zamiast wytrenować nawyki i kulturę za kierownicą, to trenuje się jak najdziwniejsze pozycje za kierownicą, niemal leżenie w aucie i już nie starcza sił na podniesienie ręki żeby machnąć manetką od kierunkowskazu.

 

co do lewego kierunku na rondzie to jestem na nie gdyż przepisy jasno mówią w którym kierunku odbywa się jazda, a sygnalizować należy zjazd z ronda, istotne było by żeby sygnalizować ten zjazd już za ostatnim miniętym zjazdem, a nie w chwili przekręcania kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam tylko przy zjeździe, kierunkowskaz w lewo jest jak na moje bezużyteczny....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olgierd93 napisał:

Ja włączam tylko przy zjeździe, kierunkowskaz w lewo jest jak na moje bezużyteczny....

Na pewno Dla tego co jest akurat na rondzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest bezużyteczny dla każdego, przecież każdy dobrze wie jak się jeździ na rondzie, wystarczy tylko zasygnalizować zmianę kierunku ruchu przy wyjeździe z ronda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 22:43, Fido napisał:

Temat rzeka.

W niemcowni widzę coraz więcej tabliczek z prośbą o sygnalizowanie zamiaru zjazdu z ronda bo się oduczyli niemasy i zaczęło im to przeszkadzać.

Sygnalizowanie usprawnia ruch ale buractwa coraz więcej.

Jeszcze nigdy nie zauważyłem takiej tabliczki, ale to fakt, w Niemczech jest to nagminne i dziennie kilka razy spotykam takiego delikwenta. Jest to frustrujące :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy ogólnie jest problem z używaniem kierunków, często mam przed sobą osobę, która skręca bez kierunku. Nie raz stoisz jak debil wpatrzony w auto aż przejedzie a on dojeżdżając do skrzyżowania i skręca bez kierunku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na małych rondach  (z 1 pasem) mam sposób taki iż patrze na skręt przednich kół,jak delikwent będzie zjeżdżał z ronda to kierunku może nie wbijać ale skręcić musi. Koła proste lub lekko w prawo czyli zjeżdża,i od razu wale na rondo.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 12:33, Olgierd93 napisał:

Myślę że jest bezużyteczny dla każdego, przecież każdy dobrze wie jak się jeździ na rondzie, wystarczy tylko zasygnalizować zmianę kierunku ruchu przy wyjeździe z ronda.

Tak. Każdy wie, ale często usytuowanie kierunkowskazu przedniego w danym samochodzie powoduje, że nie jest on dobrze widoczny. W związki z tym nie jesteś pewien czy gość włączył kierunek i chce zjeżdżać czy nie. Jeśli ma włączony lewy to widać to wyraźnie i wiadomo, że z ronda nie zjeżdża. Ja jestem za tym żeby używać lewego również. To w niczym nie przeszkadza a jesteśmy wyraźniejsi dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gdajaca napisał:

Jeśli ma włączony lewy to widać to wyraźnie i wiadomo, że z ronda nie zjeżdża

 

Taaa. Chyba, że zjedzie nie tykając kierunkowskazów. Mało to racjonalizatorów ruchu co na lewym jeździ w kółko ale prawego już "nie musi".

Zdarza się, że słabiej widać kierunek ale nie masz pewności -NIE JEDZIESZ POD KOŁA. Jak będą wszyscy włączać i przeoczysz/poczekasz co kilkanaście aut to będzie i tak w ch.. lepiej niż przy obecnym gównie.

 

8 godzin temu, gdajaca napisał:

To w niczym nie przeszkadza a jesteśmy wyraźniejsi dla innych.

 

Owszem, przeszkadza. Wprowadza zamęt i kolejne powody dla ćwoków, by nie tykać wajchy. Jak się takim paniczom nie chce prawego włączać to zapewne lewy i prawy chętnie włączą. Bez jaj. Takie myślenie, że każdy to idiota i trzeba coraz więcej dodatków prowadzi u nas do patologii, gdzie egzaminy na prawko uwalają ludzie wielokrotnie(komentarz kolegi z USA podsumowuje to najlepiej "to jak oni uczą?!"), a przepisów ilość narasta lawinowo. Patologia szkolenia leczona patologią prawną. Jedzie się potem i na 200 metrach 75 znaków, albo na kilometrze znaki co 10 metrów. Albo na jednym słupku osiem. 

Problem to jest prosty -gówniane przepisy, naprawianie dróg limitami prędkości, ustawianie wszystkiego pod wpływy do budżetu i w zasadzie na przepisy leje każdy w jakimś tam zakresie. 

Jeżeli skończyłyby się głupoty typu 50 na pustyni po horyzont i fotoradary co kilometr, bzdury oznakowania i podniesiono poziom szkolenia jednocześnie przenosząc część odpowiedzialności na kadry szkolące i egzaminujące.... może, ale to może by się dało jeździć normalnie. 

Praktyka osobom jeżdżącym uważnie dowiodła nie raz, że jak się trafi na rondzie zestaw ludzi myślących to żadnych nowinek nie potrzeba, by wszystko działo się płynnie i komfortowo. A wystarczy jeden czy dwóch buraków co "mamusia będzie karmić bombelka, żeby rączka odpoczęła" i po ruchu.

Róbmy co trzeba i będzie git, a nie płódźmy dodatkowe przepisy, żeby lewusy miały więcej do pokazania gdzie nas mają.

Serio, kilka kamer przy rondach w mieście plus dwóch posterunkowych naprawiłoby ruch uliczny, podreperowało budżet i statystyki.

Ale to nie pasi...

 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...