Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T CHIP kilka pytań


lutnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od niedawna posiadam audi a4 b7 1.8T 2007.

Myślę nad podniesieniem mocy do okolo 200KM. Po konsultacji z tunerem dowiedziałem się ze na samym sofcie uda sie zrobic okolo 191-197 km oraz jakies 65nm. chwilowo ma zajetą hamownie więc zrobi to bez jej pomocy twierdzac ze najważniejsza jest przeplywka i zawor DV.

Teraz moje pytania:

1.planuje zalożyc lpg wtakim razie najpierw Chip potem gaz ? 

2. czytając forum dowiedziałem się ze ori wtryski BFB moga sie na wysokich obrotach zapętlac jednak jesli zamierzam jezdzic glownie na lpg to czy one w ogole beda tak potrzebne ? instalacja ma wlasne wtryski ktore juz beda przystosowane do mocy. jak to jest ? 

3. czy robiac chip, gaz - moge np wsadzic DP, ewentualnie wtryski z BEX, BAM ( jesli w pytaniu powyzej okaze sie ze jednak beda potrzebne) , fmic za jakis czas np  za rok   tylko po to by silnik mial lzej przy tych 191-197 KM ( na chwule obecna mam ograniczony budzet).

4. czy podnoszenie mocy do owych 191-197KM spowduje wieksze z uzycie sie np skrzyni, sprzegla turbiny, łancucha/napinacza lub innych ( jakich?) zespołów? jesli tak to w jakim stopniu mniej wiecej, czy jest to odczuwalne czy raczej ma to wartosc znikomą ? 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pierwszym ograniczeniem bedą wtryski, na seryjnych maks gdzies bezpieczne 190km, lepiej od razu wsadzić 320 i zrobić na tym program. Lpg założysz kiedy chcesz, wazne zeby było odpowiednio wydajne do zakładanej mocy, po chipie i tak bedzie potrzebne strojenie lpg wiec mozesz zrobić najpierw program a potem instalacje.

Jesli program bedzie zrobiony z głową to zbytnio nie nadwyrężysz podzespołow.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski BAM nie są znacznie droższe od BEX. Na obecnym SMIC będzie w ciepłe dni ciężko... 180 KM to tak realnie spodziewałbym się. 

Seryjne sprzęgło z BFB przy większym momencie szybciej poddać, ale wrzucasz od AWX i spokój. Kolejna sprawa to sposób poprowadzenia momentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...