Jump to content
1 1
kiel.basa

Staly komunikat bledu czujnika poziomu oleju, nawet po wymianie.

Recommended Posts

Czesc,

Znajomy ma audi a4 b7 2.0Tdi i prosil, zeby tu zapytac, bo nie moze sobie z problemem poradzic.

Wymienil ow czujnik, jednak nadal blad widnieje na desce. Co wiecej, po podpieciu pod komputer, nie pokazuje w ogole, ze dany blad jest obecny. Bledow nie ma zadnych, wiec i nie ma co skasowac.

Macie pomysl jak sobie z tym poradzic, lub co to moze byc?

dzieki

Podnosił maskę?Po podniesieniu maski powinien zniknąć.Samochód"uznaje",że dolano oleju:).Jaki czujnik?Ori?.U mnie waliło,co 100 km kontrolkę.Co taki dystans"sprawdza".Po jakimś remoncie,czy syfie w silniku te czujniki lubią potem głupieć.U mnie wymiana rozwiązała problem.

Byla regenerowana turbina i cos robione przy silniku, tyle wiem.  Czujnik wymieniony byl na jakis markowy, 260zl kosztowal. Dowiem sie o szczegoly, a myk z maska sprawdze..

I jeszcze bezpiecznik warto sprawdzić. Numer 5 Czujnik poziomu oleju, ogrzewanie tylnej kanapy, telefon, żaluzja szyby tył 10A

Tez to mialem. Mozna zrobic adaptacje czujnika .... mi pomoglo na 1tys km, po czym znow zaswiecil, az w koncu go wylaczylem za pomoca vcds. 

W dniu 8.11.2019 o 22:52, Yaroliban napisał:

Tez to mialem. Mozna zrobic adaptacje czujnika .... mi pomoglo na 1tys km, po czym znow zaswiecil, az w koncu go wylaczylem za pomoca vcds. 

adaptacja czujnika? jak? 

Nie pamietam dokladnie. Wchodzisz w instruments (licznik), logujesz sie do licznika (jesli posiadasz vcds to podswietli ci sie kod .... 13681 bodajze), po zaakceptowaniu kodu wchodzisz w adatacje i tam z listy wybierasz cos tam oil .... nie pamietam, kanal 38 i 39, 38 to jest adaptacja - zmieniasz z 1 na 0, dajesz zapisz a pozniej z powrotem z 0 na 1, a kanal 39 to jest wylaczenie calkowite czyli zmieniasz wartosc z 1 na 0 i zapisujesz.