Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniająca się temperatura silnika


z1_white

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem kilka dni temu pompę wody u siebie w silniku oraz wiadomo pasek rolki cała wymiana przebiegła pomyślnie zalałem płynem zbiornik stopniowo bo zaczęło wypychac powietrze weszło około 6. 5 litra płynu no i wiadomo odpaliłem silnik ogrzewanie na Maxa i zostawiłem odkręcony korek myślałem że wszystko ok po 2 dniach  zauważyłem że mam problem z temperatura w silniku dziś jadąc 15 km do innego miasteczka dałem ogrzewanie na 27 stopni i rura troszkę go przepalilem wjechalem w miasto i automatycznie temperatura zaczęła spadać poniżej 90 nawiew nie był na Maxa odkrecpny na 6 chyba zmieniłem  ogrzewanie na 22 silnik nagrzał się na postoju do 90 stopni i było ok temperatura się trzymała. Ruszyłem i nagle znowu o jakieś 10 stopniu spadła ta temperatura nie wiem czemu i zaczęła spadać dopiero po czasie rosnąć. Nie miałem takich problemów przed wymiana tego co wyżej napisałem. Podsumowując 

Na postoju jak mam temperaturę 27 stopniu na mocy nawiewu 5 to spada temperatura silnika i jak jadę to chwilowo spada. Nw czy może nie jest do końca układ odpowietrzony poradzićie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, z1_white napisał:

Jesteś pewny ale dlaczego po wymianie pompy wody??? 

Spuściłeś płyn, może jakiś śmieć podszedł lub jak dostał powietrza to się zaciął. Ja generalnie przy wymianie rozrządu robiłem płukankę układu chłodzenia i się mu poprawiło, bo szybciej zaczął się nagrzewać.

Inna kwestia, że nic innego Ci tam nie reguluje temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500_500_productGfx_8c743045674100568cb80
LIQUIMOLY.SKLEP.PL

 
Zanieczyszczenia układu chłodzenia przyczyniają się do zacinania się termostatu, powodują

Tylko spuściłem stary płyn, zalałem wodę demineralizowaną oraz dolałem ten specyfik na 30min, spuściłem płyn, zalałem wodą demineralizowaną na 5min i dopiero nowym płynem.

Edytowane przez xardas654
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony na nowy oryginalny temperatura dalej się wacha dałem na Maxa ogrzewanie układ się odpowietrzyl prawdopodobnie potem 30 min stał w miejscu na graniu i co po jeździłem trochę stan płynu już się utrzymuje i pojechałem do sklepu temperatura 24 stopnie moc nz 5 tkę z 12  jadę sb i znowu zaczęła się wachac o jakieś 10 stopni macie jakieś pomysły co dalej nw dać mu jakiś czas czy coś nw co już robić. Nawet tera. Wymieniając termostat znowu wlałem nowy płyn 

Edytowane przez z1_white
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...