Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana adaptacja i kodowanie pompy ABS


yaboo

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to A4 B8 2.0 TDI 2009r. silnik CAGA, pompa wymieniona z powodu uszkodzenia w kolizji, po wł. zapłonu poszedł dymek z elektroniki pompy, a więc zakup drugiej używanej i jest problem po wymianie, wywala błąd 01794 niepoprawny VIN, świecą się kontroli ABS i ESP, na stronie RossTech nie ma procedur diagnostycznych konkretnie do tego modelu A4 :wallbash: chyba za świeży model auta... szukałem w necie, niestety nie ma nic na ten temat :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze-nie wiem,czy w B8 można tak samo,jak w B6/B7 ale spróbuj tego

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=137128.0 a VIN przyucza się w adaptacjach jakoś na 60-którymś-przeleć od 60 w górę,albo 61,lub 62,ale 100% pewności nie mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prosze o porade odnosnie (zapalila mi sie kontrolka abs i od czasu do czasu sygnalizuje migajac czerwona i zolta okragla0poza tym nic z hamulcami sie nie dzieje jakis 3 miesiace temu w warsztacie audi wyremontowali mi gore pompy abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to A4 B8 2.0 TDI 2009r. silnik CAGA, pompa wymieniona z powodu uszkodzenia w kolizji, po wł. zapłonu poszedł dymek z elektroniki pompy, a więc zakup drugiej używanej i jest problem po wymianie, wywala błąd 01794 niepoprawny VIN, świecą się kontroli ABS i ESP, na stronie RossTech nie ma procedur diagnostycznych konkretnie do tego modelu A4 :wallbash: chyba za świeży model auta... szukałem w necie, niestety nie ma nic na ten temat :confused4:

I jak udało Ci się w końcu ??

Powoli zastanawiam się nad zmianą pompy abs z 1as na 1at, więc ten problem też będzie mnie dotyczył, przy okazji czy ktoś już wymieniał 1as na 1at ?? i jak z tym przyuczaniem Vinu ? udało się ? który kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec LOGIN aby to zronbic oraz lepszy sprzet :wink:

LOGIN mam (wygenerowałem sobie) a co do lepszego sprzętu to rozumiem że VAG-003 tego nie zrobi mi, tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś doradzić co to może być wymieniłem pompe abs tylko że z inną końcówką ponieważ identyczniej nigdzie nie ma elektryk wszystko zakodował tylko nie może poradzić sobie z kontrolką hamulca ręcznego czy do tego jest potrzebne dodatkowe kodowanie jak tak to gdzie można je zdobyć chyba że przyczyny szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w A5 pompe abs była specjalna do quattro przepisałem kodowanie, i ciągle miałem błąd incorrect vin, vcds nie mógł sobie z tym poradzić dopiero zrobił kolega vasem.

Przy tym błędzie incorrect vin masz prędkość klimę ale nie działa esp abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Poradził ktoś sobie z tym vin-em vcds bo chciałbym w tym tygodniu zmienić pompę, ale nie chce niespodzianek :)

Wymieniam gdyż mój obecny sterownik nie chce przyjąć kodowania AHA .

moja pompa co jest w aucie to z końcówką AA a zakupiłem BT

pompa.jpghow to use print screen

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc w sprawie zakodowania ponieważ byłem już u trzech mechaników i nikt nie może ogarnąć tematu z wymianą i zakodowaniem nowego sterownika. orginał Sterownik to 8kO907379BP Esp8 front podmieniam na 8k0907379BH ESP 8 front

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc w sprawie zakodowania ponieważ byłem już u trzech mechaników i nikt nie może ogarnąć tematu z wymianą i zakodowaniem nowego sterownika. orginał Sterownik to 8kO907379BP Esp8 front podmieniam na 8k0907379BH ESP 8 front

W czym jest problem? Kopiujesz kodowanie ze starej. Wklejasz do nowej i działa. U mnie poszło od strzała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wpisałem stare kodowanie ale nie przyjęło może cos nie tak zrobiłem mógłbyś napisać pokolei co trzeba zrobić byłbym wdzięczny 

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=-MOtChDGolY&app=desktop

robię takie coś i powinno przyjąć kodowanie oraz przyuczyć vin ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem u siebie w Audi A4 B8 Lift srerownik pompy ABS który nie obsługuje TPMS i AutoHold kupiłem sterownik z Audi poliftowej o tej samej skrzyni manual tym samym silnikiem napęd na przód czyli sterownik 1AT , po zmianie sterownika podłączyłem vcds przepisałem kod ze swojej starej pompy do tej której założyłem kodowanie przyjęte kontrolki wszystkie pogasły Problem został tylko w jednym hamulec ręczny postojowy świeci jest błąd którego nie można wykasować gdy zaciągnę hamulec ręczny na desce pisze mi Uwaga przechylenie samochodu zbyt duże zapnę pasy i chce ruszyć hmulec nie puszcza muszę wcisnąć pedał hamulca i wtedy guzik i mogę jechać hamulec puśći po ponownym zaciągnięciu hamulca kontrolka na desce przekreślona z hamulcem świeci a przy biegach kontrolka od zaciągniętego hamulca miga w tym jest problem co trzeba zrobić by wszystko hulało.

20191108_173639.jpg

20191108_175901.jpg

20191108_175923.jpg

20191108_163630.jpg

20191108_191037.jpg

20191108_191047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek1674 napisał:

A jak to zrobić?

musisz zakodowac adres 03 - ABS i 53 - hamulec postojowy

zadzwon do mnie jutro to Ci powiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...