Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik bex 1.8 t 2004 rok


tomek1982.wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz dokładniej co to za wycie i jego kierunek np. od strony kół, skrzyni, silnika? 

Może spróbuj nagrać ten dźwięk 

Edytowane przez passoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ręce opadają... Ale może zacznę od początku. Pacjent to a4b6 1.8t o oznaczeniu avj, wykonałem w nim remont silnika( pierścienie, panewki, głowica itd.) Po złożeniu wszystkiego do kupy autko fajnie odpala ale jak przekroczy 3-4tys/obr wyskakuje epc i kontrola trakcji. Znajomy przyjechal do mnie z komp. I wyskakuja 2 bledy od przepustnicy...czyscilem sprawdzałem raczej z nią wszystko w porządku nawet podmienilem przepustnice z brata a4b6 bfb . Aaa jeszcze chciałbym nadmienić że dzien przed remontem auto wkrecalo się tylko do 4 tys i wskazówka ani drgnęła dalej Ale nic mi nie wyskoczyło na desce i czy to ma coś z tym wspólnego? Nienwiem... Co radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPC odpowiada za wiele rzeczy, przepustnicę, czujnik położenia wału korbowego, podobno też przepływomierz powietrza, a nawet abs czy układ kierowniczy.

I jak gdzieś widzi problem to ogranicza obroty silnika żeby się nie popsuło jeszcze bardziej.

Skoro masz błędy przepustnicy to musi to być wina przepustnicy - przy czym może nie chodzi o nią samą w sobie tylko okablowanie, bo zapewne jest elektroniczna, a nie na lince?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku zmierzasz ;) usterka znaleziona! Okazało się że kostka od sterownika silnika była cała zalana dziwną "mazią" :p przepustnica elektroniczna

Edytowane przez Dawidr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanie, upatrzyłem sobie taką oto kierownicę i czy ona podejdzie do a4b6 bez większych modyfikacji i czy te przyciski da się podpiąć pod coś?

Kierownica-audi-a8-d2-lift-a6-c5-szara-s
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 250 zł - Kierownica audi a8 d2 lift a6 c5 szara skóra s lin (8282367405). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyciskami nic nie zrobisz chyba że automat masz. Kiere przełożysz bez problemu. Zamiast guzików do biegów pomysł o multifunkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli mówiąc o multifunkcji bo ja nie bardzo siedzę w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciężko o fajną trójramienną kierownicę w kolorze szarym, długo się naszukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubazltgr1 napisał:

Jest jakis spec od zawieszeń s-line mam kilka pytan

co potrzebujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 b6 1.8t avant ośka. Przód 0JG TYŁ 0YK. 1BA. Kupiłem zawieszenie od 2.0 tdi 1 bv dla siebie i pytanko czy bedzie to dobzre stało obiży sie czy koza bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubazltgr1 napisał:

Mam a4 b6 1.8t avant ośka. Przód 0JG TYŁ 0YK. 1BA. Kupiłem zawieszenie od 2.0 tdi 1 bv dla siebie i pytanko czy bedzie to dobzre stało obiży sie czy koza bedzie ?

masz nr amorów i znaczniki na spręzynach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z B7 do B6 bedzie nizej od 1BA ale nie za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

z B7 do B6 bedzie nizej od 1BA ale nie za wiele

Czyli nie przeszkadza ze to od 2.0 tdi? Chkdzi mi ze wyzej nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...