Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.8 Turbo sedan BFB


lukaszcz88

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zakupione w piątek, a w sobotę oddane na warsztat. Problem z ciśnieniem oleju, wyskoczyła kontrolka i po jakimś czasie zaczelo dzwonić w silniku. Podobno nic groźnego, wymiana oleju, czyszczenie smogu i wymiana filtrów + popychacze na wszystkich zaworach. Mam nadzieję, że będzie ok. Bo za dwa tygodnie podróż 1500km.

IMG_20191108_172524.jpg

IMG_20191108_172541.jpg

IMG-20191109-WA0008.jpeg

IMG-20191109-WA0006.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boję się tej skrzyni multitronic ale nie zauważyłem żadnego szarpania, problemu z obrotami, skrzynia chodziła bez odczucia zmiany biegów, wymienię olej i będę starał się o nią dbać. Doradzcie jak inaczej można dbać, jak użytkować taka skrzynie. Silnik chodził super. Boję się tylko tej skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać olej i powstrzymywać się od ostrych startów ze świateł itp. Problem ze smokiem norma :P Wymiana popychaczy chyba na wyrost?, bo klepała góra z powodu braku smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie klepala gora, ledwo co zaczęła klepac po tym jak wyskoczyła kontrolka od ciśnienia oleju. Przejechałem na tej kontrolce z 20km i zaczął stukać. Mam nadzieję, że po wymianie popychaczy, oleju, filtrów, czyszczeniu smoku będzie już ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukaszcz88 napisał:

Przejechałem na tej kontrolce z 20km

Bardzo nierozsądnie. Turbo pewnie dostało po d*pie i ciekawe jak reszta ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukaszcz88 napisał:

No właśnie klepala gora, ledwo co zaczęła klepac po tym jak wyskoczyła kontrolka od ciśnienia oleju. Przejechałem na tej kontrolce z 20km i zaczął stukać. Mam nadzieję, że po wymianie popychaczy, oleju, filtrów, czyszczeniu smoku będzie już ok. 

Jak można jechać naa czerwonej kontrolce oleju 20km gdzie fis cały czas piszczy. blondyna by prędzej wpadła żeby jak najszybciej zgasić motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczal cały czas, zaswiecil się i po jakimś czasie gasl. Auto na warsztacie, czyszczenie smogu, wymiana popychaczy, oleju, filtrów i myślę, że będzie ok. Mam nadzieję, że nie będzie to pompa oleju albo coś gorszego. Auto zaczęło się tak zachowywać po przejechaniu 80km,wczesniej wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mechanik dzwonił, smog zapchany, pompa oleju ok, proponuję mi wymianę rozrządu bo przód cały wyjechały. Czekam na info o kosztach bo jednak takie remont w NL inaczej cenią. Panewki lekko porysowane, 250 tys. km. i też wymieniam. Mam nadzieję, że po takim remoncie silnik będzie już ok. IMG-20191113-WA0021.jpg

IMG-20191113-WA0020.jpg

IMG-20191113-WA0022.jpg

IMG-20191113-WA0025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś info o cenie 1200€, za wszystko tzn. Panewki, uszczelniacze walka, uszczelka pokrywy zaworów, rozrzad, oleje i filtry plus czyszczenie smogu i miski, popychacze hydrauliczne. Zastanawiam się czy warto tyle zapłacić czy oddać auto i czekać na zwrot pieniędzy. Czy po takim remoncie silnik będzie chodził ze 100tys bez większych remontów? 

Edytowane przez lukaszcz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukaszcz88 napisał:

smogu

Smok, a nie smog :facepalm:

 

10 minut temu, lukaszcz88 napisał:

Czy po takim remoncie silnik będzie chodził ze 100tys bez większych remontów? 

Nikt Ci tego nie zagwarantuje. Pompa oleju sprawdzona przy okazji?

 

12 minut temu, lukaszcz88 napisał:

Zastanawiam się czy warto tyle zapłacić czy oddać auto i czekać na zwrot pieniędzy.

Jak masz taką możliwość to osobiście nawet minuty bym się nie zastanawiał i oddał to w piz*u :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie gotowe na jutro, panewki łatwo wyszły, wjeżdżają nowe. Rozrzad nowy. Jutro wieczorem myślę auto do odebrania. Jak docierać silnik po takim remoncie? 

Edytowane przez lukaszcz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi po konkretnym remoncie silnika plus wymiana rozrządu, olejów i filtrów. Teraz w Polsce wymiana oleju w skrzyni. 

IMG_20191130_003645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nawet bym się nie pchał w to. Skrzynia po prostu nie pasuje do tego silnika. Do tego jeszcze kosztowny remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma wyjścia, zapłacił 1000 euro za remont. Po prostu jak będzie się coś działo, to musi przyszykować na swapa skrzyni z 3000zł + ewentualnie robota, chyba że sam to ogarnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegał by swap skrzyni? Obecnie auto powoli doprowadzam kosmetycznie do dobrego stanu, oklejanie dekorow, nowa podsufitka, wymiana pompy Sai bo odkurzacz co chwile się włączał głośno. Pranie środka i jak zrobi się cieplo biorę maszynę i polerowanie całego autka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...