Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy polecacie ten o to olej do 1.9 TDI 115km Motul Specific 5W40 505.01 


Mafisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie pewna osoba poleciła mi ten o to olej do mojego diesla 1.9 115km  Motul Specific 5W40 505.01 lecz chcę mieć lepszą pewność czy tak na prawdę będzie on dobrym olejem.A może polecacie jakiś inny lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul to generalnie dobry olej pod warunkiem,że jest zakupiony z wiarygodnego zródła i stosowany zgodnie ze specyfikacją (normą) do danego silnika.

Dobre oleje w mojej ocenie to również np. Liqui Moly, Valvoline. Wszystko zależy od tego ile chcesz na olej wydać

Jednak najważniejsze w temacie olejowym jest terminowość jego wymiany, a marka to już sprawa drugorzędna, bo jak wiadomo ile osób tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też lałem Motula ale do VP, przeszedłem na Valvoline który jest nieco tańszy i lepiej się spisuje (silnik go tyle nie spija)

Brat w skodzie 1.9 PD 105KM teraz też przechodzi z Motula na Valvoline żeby zobaczyć czy lepiej sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to polecę Fuchsa. Miałem styczność zarówno przy olejach motocyklowych, przekładniowych jak i silnikowych do samochodów i są jak dla mnie bezkonkurencyjne. Jak latasz po torach to można iść w Fuchsa Titan Race Pro S 5W30/5W40. Olej robiony na estrach, przeznaczony typowo pod gonienie auta. Jeśli jeździsz normalnie to raczej nie ma sensu, poszedłbym w tym wypadku w to co mówi katalog czyli Titan GT1 Flex23. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...