Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 8W Sportback


mumen

Rekomendowane odpowiedzi

WoW , mega robota Panie. Alcantara na podsufitce zawsze robi mega robotę. Jak chcesz ugryźć temat wydechu ? Atrapy, czy zbiornik od adblue w inne miejsce? W b8ke wchodzi we wneke kola zapasowego zbiornik od a8ki. Jest to jakiś sposób , no chyba ze cos innego wymyśliłeś. Znajomy w b9 kombinował ale skończyło się na atrapach:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MaciekPL napisał:

WoW , mega robota Panie. Alcantara na podsufitce zawsze robi mega robotę. Jak chcesz ugryźć temat wydechu ? Atrapy, czy zbiornik od adblue w inne miejsce? W b8ke wchodzi we wneke kola zapasowego zbiornik od a8ki. Jest to jakiś sposób , no chyba ze cos innego wymyśliłeś. Znajomy w b9 kombinował ale skończyło się na atrapach:D 

Miejmy nadzieję że kolega ma jakiś pomysł bo ślepe lufy to wiocha. Jak by nie było opcji tego normalnie rozwiązać to już wolałbym zostawić jak jest tylko założyć jakieś bardziej męskie końcówki.

P.S. Alcantara  na suficie mega :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztos robota??? trochę gleby i dobre koło i każdy będzie się oglądał. Podsufitka na mega plus o wygłuszeniu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, dzięki Panowie. Od początku to tam trochę więcej nadłubałem niż póki co pokazałem.

Kokpit poleciał cały bo nie było HeadUp a a to miało być takie proste a okazało się że szyba powinna być inna bo ta zwykła światła nie odbije więc ciach z szybą ... w nagrodę po wstawieniu tego ustrojstwa zadziałało od razu bez kodowania a cała instalacja to 2xCAN plus, minus i więcej nic. Co prawda włącznik świateł inny ale to już na tym samym okablowaniu więc ten mod polecam bo mimo pracy to całkiem prosty, hmmm... tylko czy potrzebny ? Pewnie tak jak elektryczna roleta tylnej szyby którą kiedyś zakładałem w A4, kupiona za 300 na Allegro "okazja jak nie brać" potem się okazało że trzeba moduł komfortu wymienić na DQ bo nie obsługuje a i słupki są inne bo muszą mieć szczelinkę no i jakiś przycisk by się przydał no i zrobiło się 1200 ale jak tu się wycofać ... no nie ma opcji.

Żeby było zabawniej to montując teraz sufit z alcantary znów trzeba było szybę  przednią ciachnąć ... ech :).

No niestety ta choroba jest nieuleczalna, w A4 jak i tutaj rozebrać musiałem, mimo licznych poranień na paluchach bo ciasno jak cholera a tapicer ze mnie żaden ale no musiałem rozebrać tylną kanapę i oparcia żeby dorezać to cholerne grzanie z tyłu, czy ja tam będę siedział ... no nie będę a jak będę to będzie oznaczało że tylko z jednego powodu a wtedy to na pewno albo nie włączę albo nie będę pamiętał czy włączyłem heh, ale są przyciski i działa :).

Okablowanie do banga to serio na wagę z 5 kilo kabli i niestety ale rozsiane po całym wnętrzu, progi, tunel, pod kokpit, bagażnik pod kanapą, są wszędzie jak w matrixie, a że dopadłem zamiast szukać z A5 to od S4 w avancie to łatwo nie było bo doszły jeszcze przeróbki. Czy wiedzieliście że są trzy rodzaje subwoofera w A5. Coupe w półce, Sportback w kole zapasowym a Cabrio ma dwa po bokach w tylnych nadkolach, siłą rzeczy każda instalacja inna.

Hak mi się nie rozkłada, wszystko jak Mama przykazała, kabelki moduł gniazdko wtyczunie mróga diodka na przycisku a rozłożyć się nie chce. Temat do przemyślenia trzeba się udać na jakąś jogę bo na razie to tylko od kanału można se na kulkę popatrzeć a przyczepka czeka i się gapi kiedy ją pociągnie to podłubane coś ...

Wygłuszanie to tak przy okazji wyjęcia kokpitu pod HeadUpa ale fajna robótka, teraz czekają mnie jeszcze drzwi ( dobrze ze nie zrobiłem od razu bo trafiłem sarnę i prawe oba musiałem wymienić, poszło by pewnie moje wygłuszanie do ruska ( stare drzwi prawe po uderzeniu jakiś rusek kupił :) ) - dalsze prace zaplanowane na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wydechu później, sen z powiek mi spędza. Ma kompletny z S5, mam gotowy zderzaczek w kolorze pomalowany i mam zbiornik AdBlue, kupiłem. Plan taki aby go opierd... wpół, pojemność zmniejszyć i trochę miejsca zdobyć. Podobno były mniejsze fabryczne ( tak w wyposażeniu jest napisane ) ale nie znalazłem w używkach. Miałem nadzieję ze w końcu ten RS powstanie w dieslu i coś wymyślą żeby normalnie mógł mieć tam rurę to by musieli gdzieś to dziadostwo przenieś ale jak na razie to chyba plan padł.

No i jeszcze opcja d*py od lifta z tymi trapezami, takie to połowicznie dobre wyjście bo w wyglądzie już lepiej, chociaż nie do końca bo mi trochę A6 C7 trąci, tak jak by nowe A4 czy A5 odziedziczyło coś po starszym bracie ( to tylko te z gwiazdą tak lubią, licznik w nowej C klasie od starej E klasy haha ), no raczej nie chciał by nikt po starszym bracie w spodniach chodzić, wiadomo. No a poza tym nadal prawa ślepa, na otarcie łez chociaż w lewej widać rurki ( nie to co w Mercedesach dziury brak, dmucha w piach ). Pomyślimy pomyślimy, ostatecznie jak się trafi bumper od S-Line LIFT to może jednak przynajmniej na jakiś czas wlezą te trapezy gupio tak bardzo to nie wygląda, trochę pod beret trąci ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 18:05, mariusz36 napisał:

Piękna praca  :thumbup1:  . Przyjemnie się obserwuje Twój wątek , przedtem A4 teraz A5 . Można by powiedzieć że tak powinno wyglądać prawdziwe  „rezanie" przy aucie :) Choć kiedyś zdjęciami z przeróbki klimy w A4 skutecznie mnie odstraszyłeś od tego projektu :D . Wtedy też tak wyglądał środek  :D.

Alcantara wyglada super .

Ja tu chcę Was zachęcić a nie odstraszać, przecież to sama przyjemność sobie w spokoju podłubać ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 17:36, MaciekPL napisał:

WoW , mega robota Panie. Alcantara na podsufitce zawsze robi mega robotę. Jak chcesz ugryźć temat wydechu ? Atrapy, czy zbiornik od adblue w inne miejsce? W b8ke wchodzi we wneke kola zapasowego zbiornik od a8ki. Jest to jakiś sposób , no chyba ze cos innego wymyśliłeś. Znajomy w b9 kombinował ale skończyło się na atrapach:D 

A tu też jest to jakiś pomysł, tylko co z subwooferem ... koła nie mam ale tam jest akumulator i basior ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mumen napisał:

A tu też jest to jakiś pomysł, tylko co z subwooferem ... koła nie mam ale tam jest akumulator i basior ...

Podesle pozniej fotki, akumulator moze zostać. Sub w boczek trzeba by przenieść. Temat jest do ogarnięcia ogólnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 07:13, MaciekPL napisał:

Podesle pozniej fotki, akumulator moze zostać. Sub w boczek trzeba by przenieść. Temat jest do ogarnięcia ogólnie :)

Podeślij foto jak będziesz pamiętał, to jest dobry plan z tym zbiornikiem z A8 ... chyba trzeba po prostu kupić i sprawdzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dłubałem kminiłem i ... du.. bak od adblu z A8 ma zupełnie inne złącze. Tutaj w modelu 8W wymyślili że powinno być wch.. kabli to będzie wyglądało na poważne urządzenie więc plan z bakiem w koło upadł. No a wiosna tuż tuż lato i znów trzeba będzie tyłem parkować co by ludzie nie oglądali tych kominów jak przy średnio wypasionym loganie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam za wywalenie środka, ja to bym się chyba zesrał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje konkretnej nowej furki:thumbup1: a za początkową demolkę podziwiam, że udało się wszystko złożyć :cool1:

Pozwodzenia w dalszym modzeniu :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...