Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze do B7 skv- opinie czy kupic


manjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wymiany wszystkie wahacze więc muszę kupić w zestawie. Podjechałem do sklepu i polecili mi zestaw w całkiem dobrej cenie. Nie chce wydać za dużo na zawieszenie bo nie wiem jak długo będę jeździł jeszcze tym autem. O skv gdzieś mi sie obiło o uszy ale się nie zagłębiałem w temat. Liczę na jakieś opinie i podpowiedzi kto jeździł na tym czy miał styczność.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka ostatnich stron... 

https://a4-klub.pl/topic/6901-jakiej-firmy-wahacze-polecacie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie spodziewałbym się jakości ale nie miałem więc się nie wypowiem.

Jako alternatywę sprawdź regum.pl, ja brałem do B6 i mam ori na gumach lemfordera

Koszt 8 wahaczy 738 zl +160zl kaucji zwrotnej po odeslaniu nam starych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie założone ich wahacze, przelatałem 3 lata upalając starą A4- wiadomo jak to pierwszy samochód :D Przez 3 lata się nie rozpadły, sprzedałem na nich, samochód odjechał i nie było problemu z nimi. Jeśli nie chcesz wydać dużo a polatać jakieś 3 lata lub więcej to możesz kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fanatol napisał:

Miałem u siebie założone ich wahacze, przelatałem 3 lata upalając starą A4- wiadomo jak to pierwszy samochód :D Przez 3 lata się nie rozpadły, sprzedałem na nich, samochód odjechał i nie było problemu z nimi. Jeśli nie chcesz wydać dużo a polatać jakieś 3 lata lub więcej to możesz kupować

Pytanie kot ile lata, bo przez 3 lata zrobić 40kkm a 120kkm to jest różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te 3 lata nakręciłem jakieś 80tyś km przy katowaniu i nie oszczędzaniu. Nie jest to wynik zły ani cudowny, nie wiem ile następny właściciel jeździł na tym zawieszeniu ale u mnie nie było problemu. Jakbym miał założyć to bym się zdecydował jeszcze raz patrząc na cenę i ile wytrzymały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone, nie pamiętam jak długo ale ok 20 miesięcy,  przejechane na nich ok 35 tyś i jest ok. Wychodziłem z podobnego założenia, nie chcąc inwestować większej kwoty i nie wiedząc ile autem pośmigam, podsumowując w Twoim przypadku polecam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem niedawno ,zrobiłem ok 20tys na tym zawieszeniu i wszystko okej, bez luzów czy stuków. Jakbym miał komuś polecić to spokojnie można montować w dobrej cenie i jeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to złe wahacze, nie rozumiem nagonki. Często też wypowiadają się osoby, który nie jeździły na ich zawieszeniu i powtarzają co ktoś napisał.

Jakbym miał zamówić komuś z rodziny lub sobie to nie widzę przeszkód żeby zamówić znów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę jakiś czas już na wahaczach skv i nic się nie wybiło, samochód prowadzi się dobrze bez luzów czy problemów. Jeśli miałbym komuś polecać to oczywiście polecam. Oglądałem przed montażem i wyglądało to solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 16:11, Mastek napisał:

Ja jeżdżę jakiś czas już na wahaczach skv i nic się nie wybiło, samochód prowadzi się dobrze bez luzów czy problemów. Jeśli miałbym komuś polecać to oczywiście polecam. Oglądałem przed montażem i wyglądało to solidnie

Gdzieś na yt widziałem jak typ rozcina ich wahacze i zdziwiłem się jak dobrze to wygląda. Po obejrzeniu bardziej to zachęca do zakupu

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jak użytkujesz auta, jeśli jeździsz autostradami zawieszenie będzie inaczej to znosić jeśli jeździsz po dziurach też to wygląda inaczej. Możesz autostradą jeździć 6lat a dziurami 2lata.. Myśle że nie będzie to złe zawieszenie, ja bym kupił jak najszybciej i nie jeździł na wybitym bo wiadomo że to się przenosi na inne części auta.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 11:21, detowizer napisał:

W zależności jak użytkujesz auta, jeśli jeździsz autostradami zawieszenie będzie inaczej to znosić jeśli jeździsz po dziurach też to wygląda inaczej. Możesz autostradą jeździć 6lat a dziurami 2lata.. Myśle że nie będzie to złe zawieszenie, ja bym kupił jak najszybciej i nie jeździł na wybitym bo wiadomo że to się przenosi na inne części auta.

Dokładnie, przez 3 lata nakulałem 80kkm na skv a było jeżdżone po różnych drogach i autostrada i dziurawce. Nic się nie wybiło i nie stukało więc zawias oceniam jako bardzo dobry. Następca odjechał i pewnie jeszcze jeździ na tych wahaczach a nie ukrywam nie było wolno jeżdżone po dziurach :D Do tego auto miało springi -30mm i dużą felgę więc też ma to znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi w okolicy brodnicy są całkiem dobre więc zawieszenie nie będzie bardzo katowane ;) Auto ma przebieg 246tyś i kłania się wymiana, chce kupić coś nowego i w zestawie żeby się trochę pokulać. Nie będe jeździł autem nie wiadomo ile ,zmiana pewnie za jakieś dwa lata na coś nowszego.. ale do tej pory muszę jeździć na czymś. Widziałem filmik jak koleś rozcina skv wahacze i powiem że wygląda to legitnie. Za tą cenę zastanawiam się poważnie czy nie kupić tego. W zestawie jest wszystko do montażu czy będe musiał coś dokupić?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się podjął i spróbował ale boje się, że w jednym miejscu praca stanie i będzie problem więc chyba zlecę to komuś żeby mieć spokój. Po wymianie ustawienie zbieżności się kłania na pewno wiec od razu mi to zrobią w serwisie, nie będę musiał jeździć. Zamawiam dzisiaj skv i lecę z tematem żeby wyrobić się przed zimą i mieć spokój przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do mechanika, często jest tak że śruby nie chcą iść i trzeba ciąć a w warunkach domowych na kladce czy podnosniku może być problem. Na podnosniku podniosą auto i w razie wu ciachną co trzeba i zamontują nowe śruby. Od razu po zamontowaniu zrobią Ci zbieżność i samochód gotowy do odebrania. Zostawiłem auto o 11 a o 16 chyba mialem do odbioru już więc znośnie. Ja zamówiłem skv i założyłem, nie narzekam i jestem zadowolony tobie też polecam, nie będziesz żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany wahaczy nie potreba ani kanału ani podnośnika.

Zwykły lewarek to świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Emilianov napisał:

często jest tak że śruby nie chcą iść

Problematyczne są w zasadzie tylko 2 śruby spinające górne wahacze. Reszta wyjdzie bez problemu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 15:10, pila24 napisał:

Problematyczne są w zasadzie tylko 2 śruby spinające górne wahacze. Reszta wyjdzie bez problemu.

Dzisiaj przyjechały wahacze i zastanawiam się nad wymianą sam. Skoro mówicie, ze sam lewarek wystarczy i nie powinno być problemu z śrubami to może i się pokuszę lub poczekam do weekendu i ogarnę sobie na spokojnie w sobote niedziele. Powinienem się z czymś przygotować coś dokupić jesli będę sam montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...