Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa w skrzyni stronic


Stelus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, borykam się z problemem od czasu wymiany oleju w skrzyni w autoryzowanym serwisie w KRK. Jak silnik jest zimny to słyszę dziwny głos jakby pracującej hydrauliki podczas zmiany biegow,najbardziej słychać to podczas powolnej jazdy. Zrobione mam 4tysiace na nowym oleju w skrzyni,pojechałem do Niemiec do pracy i odwiedziłam salon audi w ramach gwarancji i pokazałem mój problem, stwierdzili że są niskie temp olej nowy jest gęsty i tj normalny dzwiek pompy ze skrzyni,gość twierdził że ona wyrównuje olej ,pompuje i wtedy cos tam piszczy. Teraz moje pytanie czy tez tak macie? Jest to moj pierwszy automat i nie wiem czy jechac do innego salonu czy jest to normalne. Dodam ze skrzynia oraz samochod chodzi normalnie tylko to buczenie /pisk na zimnym jest irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne. Po wymianie oleju twoja skrzynia powinna dzialac jak szwajcarski zegarek ;) Kiedy ja wymienilem olej pierwszy raz po 60k to bylem zdumiony jaka roznice to zrobilo. Cos masz uszkodzone. Cisnij tych partaczy w aso albo sprobuj do innego. Nie daj sobie wmowic, ze tak ma byc, ze to olej gesty, czy inne kity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc poszukam innego salonu i zobaczę co da się zrobić,przejechane jest 60tys więc moim zdaniem nie powinno być żadnych dźwięków bez względu na temperaturę. Jest to mój pierwszy automat więc wolałem zaczerpnąć opini innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kevirek napisał:

Kiedy ja wymienilem olej pierwszy raz po 60k to bylem zdumiony jaka roznice to zrobilo.

jaką różnicę zauważyłeś po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej przed wymiana myslalem ze skrzynia chodzi ok, plynnie zongluje biegami, nie mozna bylo odczuc momentu zrzucania jak i wrzucania. Po wymianie zaczelo to chodzic jeszcze plynniej, cala skrzynia zachowywala sie ciszej i bardziej kulturalnie(choc wczesniej bylo juz ok, ale jednak dalo sie jeszcze lepiej). Porownac to mozna do kupna nowego telefonu. Niby ten nasz stary chodzi szybko, responsywnie, ale po kupnie nowego okazuje sie jednak ze no z szybkoscia to ten nasz stary nie mial za duzo wspolnego xD. Czlowiek sie przyzwyczaja i niby wydaje sie ze tak powinno byc, ale moze to dzialac odczowalnie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...