Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy przelotowy układ wydechowy doda więcej kuni


morelo

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, bartez90 napisał:

To powiem, że znam mnóstwo b6/7 1.8t, które na seryjnym układzie wydechowym z dp robią 260 km, a nawet trochę więcej. Na dsmic nie znam żadnego. Wykaż trochę inicjatywy i wejdź w dział wykresy i sobie zobacz

Nawet masz kilka:

GREGOR10.PL

Audi A4 B7 1.8T BFB 163KM -> 261KM 358NM STAGE +2 LPG POWER

Więcej mi się nie che. A na tym swoim dsmic możesz równie dobrze pełen przelot na 3 calach zrobić. I tak to wiele nie zmieni.

Ok na serii mozna i 300 koni probowac robić. Pytanie ile by wyszlo z tych 260 jeżeli jednak wydech byłby luzniejszy ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mogłoby pewnie wyjść kilka km więcej, tylko próbuje powiedzieć że wcześniej się skończy dsmic przy podnoszeniu mocy niż seryjny wydech z dp. I przy mocach autora on jest pierwszym ograniczeniem, a nie wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bartez90 napisał:

Owszem mogłoby pewnie wyjść kilka km więcej, tylko próbuje powiedzieć że wcześniej się skończy dsmic przy podnoszeniu mocy niż seryjny wydech z dp. I przy mocach autora on jest pierwszym ograniczeniem, a nie wydech.

Ciezko to stwierdzić jeżeli brak jest informacji jaka jest aktualnie temperatura w dolocie :) 

A z tego co ja wiem, bo logi widzialem, gradient temperatury na ten moment od dołu do góry to około 12-13 stopni z wynikiem 18 stopni (temp początkowa 9 )  przy 6000rpm, wiec moim zdaniem tragedii nie ma i jeszcze zapas jest. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, soul87 napisał:

Ciezko to stwierdzić jeżeli brak jest informacji jaka jest aktualnie temperatura w dolocie :) 

A z tego co ja wiem, bo logi widzialem, gradient temperatury na ten moment od dołu do góry to około 12-13 stopni z wynikiem 18 stopni (temp początkowa 9 )  przy 6000rpm, wiec moim zdaniem tragedii nie ma i jeszcze zapas jest. 

W takiej temperaturze może i jest. Przyjdzie 25 stopni na dworze to cały zapas się skończy i nawet 240 km może nie byc. Niezależnie czy jest wydech luźny czy nie.

Widzisz Gregor mówił że na dsmic więcej nie będzie i wielu innych tunerów też tak twierdzi.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartez90 napisał:

W takiej temperaturze może i jest. Przyjdzie 25 stopni na dworze to cały zapas się skończy i nawet 240 km może nie byc. Niezależnie czy jest wydech luźny czy nie.

Widzisz Gregor mówił że na dsmic więcej nie będzie i wielu innych tunerów też tak twierdzi.

Nie zgodzę się, osobiście znam 1.8t na DSMIC które ma zhamowane 260hp na hybrydzie. I jest z Lublina, i strojone tam gdzie Twoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soul87 napisał:

Nie zgodzę się, osobiście znam 1.8t na DSMIC które ma zhamowane 260hp na hybrydzie. I jest z Lublina, i strojone tam gdzie Twoje. 

Ciekawe który to wykres bo akurat ja nie widziałem. Przejrzałem cały profil Karola i nie ma takiego wykresu. Są tylko s3 8l po chipie na 250 hp. Nic z hybrydą na 260hp tam nie ma.

Ok, czyli Gregor się nie zna:grin:

Dobra wygrałeś, kończę ten ot.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolega bartez90 mnie przekonał:) rezania pod FMIC nie będzie:D idziemy tak jak zakładałem 255 na DESMIC w optymalnej temp 20, dziękuje wszystkim pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, morelo napisał:

idziemy tak jak zakładałem 255 na DESMIC w optymalnej temp 20, dziękuje wszystkim pozdrawiam.

Tak, tak, szukaj problemu tam gdzie go nie ma i najlepiej zamontuj k04-064 na 

21 godzin temu, morelo napisał:

hłodnica z bex

będzie "optymalnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 14:57, soul87 napisał:

Ok na serii mozna i 300 koni probowac robić. Pytanie ile by wyszlo z tych 260 jeżeli jednak wydech byłby luzniejszy ?????????????

Nic by więcej nie wyszło. Akurat u Karola na fb pojawił się 1.8t mający 320 km na seryjnym wydechu z dp. Tak wiem, zaraz powiesz, że na pełnym przelocie 3 cale wyjdzie 330 km, ale przy 240 km autora wydech nie jest i nie może być żadnym ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega bartez90 mógłby mi odpowiedzieć na pytanie które zadałem w tym poście bardzo dziękuję ?.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...