Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieranie panewek 1.8T


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawa jest.. dyskrekcjonalna.

Kilka tygodni temu remontowałem dół silnika. Szlif Wału i wymiana wszystkich panewek. oczywiście motor na stole czyszczenie itp. powiedziano mi, żeby na początku jeździć po prostu delikatnie, bez deptania w podłogę, a przede wszystkim bez deptania npl na 4 biegu z 50 km/h ( z niskich obrotów ) pytanie ile taki proces trwa ? powiem jak ja zrobiłem do tej pory bo już parę km pękło.

pierwsze 50 km bardzo delikatnie. po 50 km jeździłem normalnie, ale absolutnie bez deptania. mniej więcej 2.5-3k obrotów cały czas. po 100 km dwa razy rozpędziłem auto w pełnym zakresie obrotów, ale z pedałem wciśniętym do połowy (bez deptania) po 200 km zlałem olej ( był zalany jakiś zwykły 5w40 budżetowy na 200km) i wlałem nominalny ravenol 5w40. po zmianie dalej zachowywałem się jak wcześniej. od czasu do czasu w pełnym zakresie obrotów bez deptania przeciągnąłem i tak do 800 km. w weekend byłem w trasie no i nie omieszkałem przycisnąć.. redukcji raczej nie było ale już gaz w podłogę tak. turbina pracowała mocno. takiej trasy z deptaniem może 50-70 km w dwie strony było, a dalej już normalnie. 

nie za wcześnie trochę zacząłem ? może za bardzo się spuszczam ? jeżeli tak to proszę dzwona w łeb dla otrzeźwienia ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...