Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na flanszu półośki strona pasażera


aprox99

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, auto jakoś dziwnie jeździ, tak podskakuje jakby gdzieś było lekkie bicie. To nie mój pierwszy a4b8, tak że wiem o czym piszę. Wjechałem na podjazdy przodem, skrzynia na luzie, ręczny zaciągnięty. Pooglądałem zawieszenie z przodu a potem potrząsałem mocno półośkami. Ta po stronie kierowcy gdzie wyrabia się gniazdo (znany problem)  jest w bdb stanie zaś po stronie pasażera ta która wchodzi do dyferencjału też nie ma luzu tylko ten kielich(flansza) do której jest przymocowana ma luzy i według mnie duże. Przy mocnym szarpaniu słychać wyraźne stukanie. Mam niby 5 lat gwarancji do 100 tsd. km i byłem w Audi. Na początku majster stwierdził że trochę duży ten luz a dzisiaj że niby to normalne bo sprawdził w czterech a4 b8 i też to miały. Chcą mnie zbyć czy jak? Nie twierdzę że ta półoś jest winna podskakiwaniu auta  tylko natrafiłem na to i mnie zaskoczyło. Czy ktoś z forumowiczów może to na swoim samochodzi sprawdzić?może ktoś ma wizytę w warsztacie i mógłby się pochwalić  spostrzeżeniami ? Pozdr

 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem b8 2.0 tdi 2008r , brat też 2008 i obydwie mają luzy na tych półosiach także chyba tak już mają

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naisałem to na niemieckim  motor talk i dodałem filmik i też piszą że to normalne. Dzisiaj zameldował się jeden z niemieckiego forum i akurat wyciągnął skrzynię i nie ma tego luzu!!! 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w innym Audi i ten luz nie ma tam czego szukać. Są wybite łożyska  dyferencjału. Może można tak i 200 tys. km jeździć ale nie jest to normalne

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...