Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Cykanie/stukanie pod pokrywa zaworów


Krzychuxp7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono kolegów, problem dotyczy cykania/stukania pod pokrywa zaworów w AVF-ie, nie ma robione żadnej mapy ani innych modifkacji, wszystko seria. Wiem że temat walkowany x razy, wiem że jest jeden obszerny który przeczytałem w całości i poczynilem pewne kroki by sie czegoś dowiedzieć i mianowicie, zwalilem pokrywę i na pierwszy rzut oka nic się nie poluzowalo więc poszedłem dalej w stronę szklanek. Każda jedna sprawdziłem w sposob taki ze wciskalem je śrubokretem, bodajże 6 dało się wcisnąć jakieś 2-3mm bez większego trudu, głębiej niby nie wpadły ale wiadomo nic robiłem tego na siłę. Potem sprawdzenie organoleptycznie palcami i mozna bylo również je wcisnąć palcem na podobna głębokość co śrubokretem. Co do walka to tutaj nie zadziałałem nic prócz oglądnięcia go i tragedii nie ma, rys nie zauważylem ale same krzywki widać że odbiegają już wymiarami od nowych co jest zrozumiałe ale nie mam możliwości powiedzieć dokładnie po ile mają na ten moment. Mam w sumie 2 pytania na początek. 

1. Szklanki jak się domyślam na wstępie są do wymiany? 

2. Jak ugryźć sprawę z zamierzeniem krzywek walka, niezbędny do tego jest demontaż dźwigni popychaczy pompę a to wiąże się z późniejszą regulacja pompek i samym dokreceniem dźwigni z wymaganym Nm a nie mam klucza dynamometrycznego na dzień dzieiejszy. Jest jakiś inny patent by to pomierzyc? 

Nie chce pakować nie potrzebnie kasy w wałek gdyby jego zużycie było znikome ale też padła nie zostawię a nie mam też bardzo możliwości rozebrać wszystkiego i dopiero szukać części bo nie jestem w stanie się pozbawić samochodu na x czasu oraz nie mam własnego garażu żeby to robić takze pole manewru sporo ograniczone, muszę wiedzieć najpierw co kupić i to kupić, dopiero potem mogę działać z remontami u kolegow. Jak radzicie to dalej dążyć żeby się określić? Mogę jutro podrzucić filmiki jak to pracuje gdyby okazały się pomocne ale nic tam nie innego niż na 90% udostępnianych tu filmów w podobnych do mojego tematach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz demontować dźwigienek napędzających pompki to zrób chociaż zdjęcia wierzchołków krzywek zaworowych w dobrej jakości i z bliska .

Na podstawie takich zdjęć można  z grubsza ocenić ich stan.

Czytając Twój opis to szklanki są do wymiany .

Jak chcesz sobie wyrobić co nieco rozeznania w temacie to możesz przeczytać mój temat z przed paru latek :

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zdjęcia ogarnę w weekend zapewne i przy okazji dorzucę filmik jak to wszystko słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...