Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie oleju


airbrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, airbrk napisał:

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

Jesli chodzi o B8 to nie, tzn. u mnie nie. Ja praktycznie nie dolewam od wymiany do wymiany (12tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airbrk napisał:

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

Zależy od kondycji silnika i danego egzemplarza.Może być,tak jak u kolegi wyżej,a może pić na potęgę,jak dojechany.I to się tyczy każdego silnika.Z wyjątkiem tych"znanych" z tego.Tak dolewki,co 6000 km,to u nas jest ogromny problem.:wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dolewam 250 ml na 15 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Audi A4 B8 2.0 TDI 177 km quattro. Rok produkcji 2013, na liczniku 126 tyś. przebieg pewny - potwierdzony.
Mam pytanie czy norma zuzycia oleju w tym silniku ok 250 ml na 1000 km , jest normalna i nie budząca obaw ? Zauważyłem, że co 4 tyś. km muszę zrobić dolewke 1 litra oleju. Jeżdżę na 5W30 castrol edge long life, olej + filtry wymieniam co 10 tyś. km. Auto użytkuje głównie w cyklu miejskim. Jeżeli to zbyt duże zużycie oleju, to co może być przyczyną? W instrukcji wyczytałem że norma to nawet 0,5 litra na 1000 km.

Dzieki za pomocne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5l na 10tys to stanowczo za dużo i nie lej tego szajstrola. Sprawdź czy w dolocie nie ma zbyt dużo oleju. Pisać mogą wszystko w instrukcjach, jakby zjadło 1l na 10tys to jeszcze można przymknąć oko.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co każdy interwał (15000km) nie dolewam praktycznie nic. Podczas wymiany leję na 3/4 bagnetu. Po 15000 km mam połowę. Nie powinien brać tyle na tak krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik, 2012 r, olej Motul wymieniany co 10 tyś i grama nie dolewam , przebieg 181000 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kriters2 napisał:

Ja co każdy interwał (15000km) nie dolewam praktycznie nic. Podczas wymiany leję na 3/4 bagnetu. Po 15000 km mam połowę. Nie powinien brać tyle na tak krótkich odcinkach.

Czy mam rozumieć że silnik bierze oleju 250 ml na 15 tys km ?

Rzadko spotykam takie silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PIXI napisał:

Mam ten sam silnik, 2012 r, olej Motul wymieniany co 10 tyś i grama nie dolewam , przebieg 181000 km...

Mam prawo w to nie wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KINIAM napisał:

Mam prawo w to nie wierzyć.

A to czemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KINIAM napisał:

Mam prawo w to nie wierzyć.

pewnie coś bierze, jedną lub dwie setki ale dolewać nie trzeba więc PIXI prawdę pisze

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jak bym wymianę oleju robił co 30000, a nie co 10000 -  to pewnie bym zauważył "ubytek" i dolał .....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 21:33, KINIAM napisał:

Czy mam rozumieć że silnik bierze oleju 250 ml na 15 tys km ?

Rzadko spotykam takie silniki.

Tak, biję się w pierś, że to nie ściema. Nie dolewam nawet szklanki między interwałami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...