Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stronic - samoczynne przełączenie z P na N


humptydumpty

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na jakiś czas zdarza mi się że po długiej przerwie od zatrzymania (np. przez noc ) wracam i święci mi się komunikat a'la " N - możliwość stoczenia pojazdu .. włącz P i Ręczny"

Jakiś czas temu żona powiedziała mi że wyświetlił jej się taki komunikat wiec stwierdziłem że pewnie źle zatrzymała auto ( nie wcisnęła P)....

Ale ostatnio i mi to wystąpiło - sprawdziłem w instrukcji czy dobrze zatrzymuję auto :glupek2: i wygląda że tak ( z resztą nie da się wyjść z auta zapominając o P - bo od razy wali ostrzeżeniem;  zatrzymuję się nożnym, wciskam P, wyłączam zapłon ; na wzniesieniu dodatkowo Ręczny).

Wczoraj zaparkowałem w garażu, włączyłem P i zamknąłem auto .... potem w odstępach kilkunastu/kilkudziesięciu min wróciłem by sprawdzić czy po otworzeniu jest nadal P ( i tak było). Rano otwieram auto i świeci się N ( i komunikat o możliwości stoczenia pojazdu......) ale fizycznie auto/ skrzynia jest w pozycji Parkingu ( nie da się przepchnąć auta jak na luzie).  Wsiadam, odpalam i  jadę, żadnych błędów  czy też problemów w zmianie biegów itp nie ma.

Ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi ? może jednak coś robię nie tak bo w wystąpieniach nie ma jakieś powtarzalności....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, humptydumpty napisał:

Wczoraj zaparkowałem w garażu, włączyłem P i zamknąłem auto .... potem w odstępach kilkunastu/kilkudziesięciu min wróciłem by sprawdzić czy po otworzeniu jest nadal P ( i tak było). Rano otwieram auto i świeci się N ( i komunikat o możliwości stoczenia pojazdu......) ale fizycznie auto/ skrzynia jest w pozycji Parkingu ( nie da się przepchnąć auta jak na luzie).  Wsiadam, odpalam i  jadę, żadnych błędów  czy też problemów w zmianie biegów itp nie ma.

zrób to samo dzisiaj i zaciągnij ręczny,  zobacz czy ten sam komunikat wystąpi kolejnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką sytuację miałem już, wracam na parking po pracy wsiadam i świeci się N , ale ręczny zaciągnięty ( stwierdziłem że nic się nie dzieje , stoczyć się nie stoczy bo Ręczny zaciągnięty i pewnie zapomniałem o P - teraz juz wiem że zapomnieć nie mogłem)

nie ma w tym jakiejś prawidłowości - teraz po kilku godzinach wróciłem do auta i wszystko jest jak należy ( może za krótko stało ; może wykonuję coś ( co ?) źle , a może coś elektroniką ?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RALF76 napisał:

może coś z elektroniką faktycznie,  jak jest gwarancja to jedź do ASO

niestety nie ma już, dlatego robię rozpoznanie czy takie zjawisko występuje u kogoś lub czym może być powodowane

( błędów na desce nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bez przyciskania, P sam się uruchamia, po wyłączeniu silnika. Często gaszę bez przyciskania P i sam automatycznie zmienia na P. Nigdy takich jaj nie miałem, żeby przechodziło na N. Nie ma tu pewnie żadnej zasady, czy przyciśniesz P, czy nie, bo on zawsze powinien się włączyć po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba  nie przechodzi koledze samo z P na N tylko się świeci N a przekładnia w pozycji P co oznacza problem z elektroniką - bynajmniej tak zrozumiałem opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, humptydumpty napisał:

taką sytuację miałem już, wracam na parking po pracy wsiadam i świeci się N , ale ręczny zaciągnięty

co to znaczy? samo się przełącza z P na N? czy N się świeci a przekładania w położeniu P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RALF76 napisał:

co to znaczy? samo się przełącza z P na N? czy N się świeci a przekładania w położeniu P

wiec tak : zostawiam auto na P ( czy sam nacisnę P czy też wyłączając zapłon samo się uruchomi - to nie ma znaczenia - auto po wyłączeniu zostaje w pozycji Parking )- co sygnalizuje deska i "P" przy dźwigni zmiany biegów.

Wracam, otwieram po dłuższym czasie i świeci się N z komunikatem o możliwości stoczenia się auta. Fizycznie jednak skrzynia jest zablokowana - nie da się przepchnąć auta tak jak można to zrobić na luzie (N)

Czyli mówimy o samoczynnym przełączeniu się wskazania P na N.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba faktycznie samo się przełącza i coś z elektroniką się dzieje - jaki przebieg?

jakby fizycznie było na P a elektronika N wskazuje

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod komputer diagnostyczny, wykonaj pełny autoscan i go tu wrzuć. Może będą zapisane jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem 3 wtyczki które są podłączone do skrzyni biegów od spodu samochodu (dojście łatwe po ściągnięciu osłony silnika) i przedmuchałem oraz potraktowałem kontaktem je i ponownie przedmuchałem.  Od 3 dni problem nie powraca a dochodziło już do tego, że nie mogłem wpić P w ogóle i zamknąć samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audi B9 z roku 2016 , Diesel 190KM i mam ten sam problem. Dziś nie mogłem wrzucić na parking i nie mogę zamknąć samochodu. Czy przeczyszczenie wtyczki pomogło na dłuższy czas? Dzwoniąc do mechanika, dowiedziałem się, że pozycjoner ( czujnik zmiany biegów ) może być do wymiany , a to podobno koszt 3 - 4 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to 

 

trochę drogo jak z wymianą 3-4 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patryciusz napisał(a):

To nie to 

 

trochę drogo jak z wymianą 3-4 tyś 

Dokładnie nie wiem to jest chyba jakiś sterownik pozycjonera ? To można zapewne samemu wymieni nie ma filozofii .

Ale sam pozycjoner jest w środku skrzyni i trzeba zrzucić skrzynie i całą rozebrać obie strony skrzyni i przy takiej akcji głupio nie wymienić filtrów   wątpię że się zamknie wtedy w 4k.

 

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to ten co przesłałem w środku to są nastawniki biegów, ale one z przełączaniem P N nic wspólnego nie mają. 

Jeszcze może być problem z zapadką że coś nie wskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...