Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie komendy przyjmuje SDS ?

Po naciśnięciu przycisku SDS powiedz help, to pani powie Ci wszystkie dostępne komendy, Funkcja pomoc jest dostępna dla każdej sekcji "radio", "CD" itd.

Jak dobrze pamiętam, jednocześnie jest chyba wyświetlana lista komend, na wyświetlaczu RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z SDS jak wchodzę w ukryte menu SDS version to przy sds data version on flash nic nie pisze a po naciśnięciu PTT włącza się dźwięk "zepsutego radia" i nie da sie tego wyłączyć. po 4 min samo się wyłącza i wszystko wraca do normy ale sds wciąż nie chce działąć

8f614720f5bb2934med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem z sds w mojej rns-e 2010. Koles wgral mi soft pl z sds i szybko spindolił, powiedzial ze jak w ustawieniach nie bedzie opcji z sds to tzeba poczekac az navi sie uspi to powinno wskoczyc. Czekałem 24h i nic resetowalem navi recznie i tez nic. dzwonilem do kolesia mial mi przesłać instrukcje ze niby cos w engineering mode się ustawia czekam tydzien. Z kolesiem urwal sie kontakt. może wy cos pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aby odpalić w RNS-E LED sds-a znajomy zmieniał coś w pamięci. Trzeba ją było wylutować i na programator. Twierdził ze innej możliwości nie ma.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno bo rozmawiałem z pewną firmą która zrobi mi SDS w RNS-E LED bez wlutowywania kabelków w mic w BT czy jest to możliwe.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutować nic nie treba. Jedynie przeciągnąć przewód od leweo słupka do RNS-E i wstawić mikrofon w konsole na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może komendy w języku niemieckim? Chodzi mi o komendy do obsługi telefonu po bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktos moglby mi pomoc w znalezieniu sprawdzonego SDShacka w jezyku angielskim?? przestudiowalem caly temat i widzialem ze niektorzy maja problemy z ustawieniem jezyka a zalezy mi pewnym zrodle, z gory dzieki pozdrawiam!


To moze inaczej bylby ktos zainteresowany aktywacja u mnie opcji SDS ?? Dodam ze wiazke mam gotowa plug&play zakupiona razem z module bluetooth ktory jest juz podlaczony w aucie. Bede w Polsce od 4 lipca na urlopie i na obszarze miedzy Wroclawiem a Poznaniem moge podjechac. Ewentualnie moze ktos podac jakies namiary na jakis serwis zajmujacy sie takimi uslugami? Bylbym wdzieczny. Pozdrawiam

Edytowane przez cubasx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktos moglby mi pomoc w znalezieniu sprawdzonego SDShacka w jezyku angielskim?? przestudiowalem caly temat i widzialem ze niektorzy maja problemy z ustawieniem jezyka a zalezy mi pewnym zrodle, z gory dzieki pozdrawiam!To moze inaczej bylby ktos zainteresowany aktywacja u mnie opcji SDS ?? Dodam ze wiazke mam gotowa plug&play zakupiona razem z module bluetooth ktory jest juz podlaczony w aucie. Bede w Polsce od 4 lipca na urlopie i na obszarze miedzy Wroclawiem a Poznaniem moge podjechac. Ewentualnie moze ktos podac jakies namiary na jakis serwis zajmujacy sie takimi uslugami? Bylbym wdzieczny. Pozdrawiam[/size]

Napisz do kaju ostatnio mu zostawilem sds z pl menu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany niech ktoś podpowie jak ustawić glosowe wybieranie nr. Na help nie chce nic powiedzieć. Reszta działa. Tylko jak zapisać tel żeby później łączyło na imie czy jak tam ustawimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany niech ktoś podpowie jak ustawić glosowe wybieranie nr. Na help nie chce nic powiedzieć. Reszta działa. Tylko jak zapisać tel żeby później łączyło na imie czy jak tam ustawi

Listę komend, będziesz miał w sekcji "name" (oczywiście na hasło "help"). Tam też wybierasz pozycję, do której chcesz przypisać wybieranie głosowe, naciskasz przycisk PTT mówisz "save name", panie prosi Cię żebyś powiedział komendę, potem prosi żebyś powtórzył jeszcze raz to samo, jeśli obie wersje będą się zgadzały, komenda zostanie zapisana. :wink: Każdą utworzoną komendę można oczywiście, później przesłuchać lub usunąć.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Próbuje i próbuje i nie mogę zaktualizować tego softu. Wypaliłem 4 czy 5 płyt na wszystkich jest to samo. Soft 650 lub 750. Nawet nawigacja z 2016 roku jak ją przeglądam to ma wpisany soft 650. I nic nie może mi się zaktualizować.

Mam w tym momencie RNS-E w numerze jest na końcu 192. I lipa wywala mi napis "sofware update CD/DVD" i nic czekam 2 minuty i dalej nic.

Może ktoś napisać kiedy tą płytkę trzeba włożyć czy ma to jakieś znaczenie. Gdzie na forum znalazłem ze ma się na to 3 sek od załączenia radia - ale to nie wykonalne bo szuflada się dużej otwiera. :(

Chciałbym mieć po polsku SDS w tym momencie kobieta gada mi coś po francusku i nic nie mogę zmienić nawet na angielski nie wiem w czym jest problem.

NAVI mam po angielsku

FIS po angielsku

Menu po angielsku

A SDS po żabojadźku :( potrzebuje

pomocy.

Aha stosuje jeszcze "help" to mówi mi jakieś 9 komend :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sds nie będziesz miał po polsku :wink:.

A język zmieniasz w adaptacjach:

Kanał 11(Voice Control)

O ile dobrze pamiętam trzeba zmienić na 1(English) :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mogę zmienić. Mam 0 czyli niemiecki a gada po francusku i żadnej innej wartości nie przyjmuje

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem od kolegi mikrofon miał on jakiś zestaw nokia .. i moje pytanie jak się będę podłączać pod pin 7 i 1 to który kolor z mikrofonu do plusa a który do minusa czy niema różnicy ?

Wysłane z galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w wczoraj wgrałem sds soft 660 sds był ale nie słyszał mnie wogule mikrofon podłączony tak jak pisaliście i nic druga sprawa ze gada po niemiecku i nie przyjmuje zmiany wogule a trzecia to taka ze jak chce wgrać soft 750 z pl to sds się traci...

Wysłane z galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu podłączyć? 

użyć metody :

Obetnij kabelek biegnący od PINów 11 i 12 wtyczki mniej więcej 3 cm od wtyczki (to jest miejsce podpięcia mikrofonu).
- Doprowadź w to miejsce 4 żyłowy kabelek biegnący od RNS-E
- 2 jego żyły podepnij do kabla który obciąłeś z wtyczki a na drugim końcu do PINów 1 i 7 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)
- 2 kolejne żyły kabelka podepnij do tego co wystaje z wtyczki (PINy 11 i 12) a na drugim końcu do PINów 4 i 10 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +) 

u mnie nie ma wtyki na pinie nr 1 w kostce C :/

czy tą metodą :

Jak chcemy mieć sterownie głosem nawigacji, radia itp. to:

1. mikrofon podłączamy do RNS-E wtyczki C1 (masa mikrofonu) i C7 (sygnał)

2. 4 pin wtyczki C łączymy z 12 pinem BT

3. 10 pin wtyczki C łaczymy z 11 pinem BT

4. 12 pin wtyczki C łaczymy z 8 w BT

5. 6 pin C łączymy z 9 w BT

6. można dodatkowo podłączyć 11 pin kostki D (mute) do 16 pinu w BT

Kodujemy wszystko na pełną obsługę "voice control"

?? cholera już się zgubiłęm. Mowa jest by nie pomylić + z - ale 1 kabel podpinamy pod - i + w rns więc głupieję.

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 13:16, Klawisz-84 napisał:

Jak to w końcu podłączyć? 

użyć metody :

Obetnij kabelek biegnący od PINów 11 i 12 wtyczki mniej więcej 3 cm od wtyczki (to jest miejsce podpięcia mikrofonu).
- Doprowadź w to miejsce 4 żyłowy kabelek biegnący od RNS-E
- 2 jego żyły podepnij do kabla który obciąłeś z wtyczki a na drugim końcu do PINów 1 i 7 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)
- 2 kolejne żyły kabelka podepnij do tego co wystaje z wtyczki (PINy 11 i 12) a na drugim końcu do PINów 4 i 10 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +) 

u mnie nie ma wtyki na pinie nr 1 w kostce C :/

czy tą metodą :

Jak chcemy mieć sterownie głosem nawigacji, radia itp. to:

1. mikrofon podłączamy do RNS-E wtyczki C1 (masa mikrofonu) i C7 (sygnał)

2. 4 pin wtyczki C łączymy z 12 pinem BT

3. 10 pin wtyczki C łaczymy z 11 pinem BT

4. 12 pin wtyczki C łaczymy z 8 w BT

5. 6 pin C łączymy z 9 w BT

6. można dodatkowo podłączyć 11 pin kostki D (mute) do 16 pinu w BT

Kodujemy wszystko na pełną obsługę "voice control"

?? cholera już się zgubiłęm. Mowa jest by nie pomylić + z - ale 1 kabel podpinamy pod - i + w rns więc głupieję.

Podłącz to tak: 
Kabelek mikrofonu (-) masa do C1 (masz pusty więc logiczne, że musisz włożyć tam pin :) ) 
Kabelek mikrofonu (+) sygnał do C7
BT pin 12 (ten ucięty przy wtyczce bt)  do C4
BT pin 11 (ten ucięty przy wtyczce bt) do C10
BT pin 8 do C12
BT pin 9 do C6
Jak masz RNSE i kiere multi to kodowanie BT ustaw na 0011802 - wszystko powinno ładnie zagadać ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wgrane do rnse 193G sds ale na vag pisze mi RNSE PU EU to będzie to działać jak kable przepne? I jak narazie w bluetooth nie da się zmienić z 0 na 1

 

zaryzykowalem i działa ;)

Edytowane przez czachapll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...