Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

AndyN

Jesli mam fabryczny BT i RNS-e to podpiecie tego calego SDS-a jest prostrze czy bez roznicy?

Z tego co wyczytalem w twoim poscie ,trzeba przepinac cala mase przewodow i rozbierac lewy przedni slupek ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide

Jeszcze sam tego nie robiłem. Czekam na efekty u innych :decayed:

* Z tego co wywnioskowałem mając fabryczny BT musisz: dwużyłowy (najlepiej ekranowany) kabel podpiąć pod piny C1 i C7 RNS'a.

* Rozebrać lewy przedni słupek by wpiąć się tym 'dokładanym' kablem w kable łączące mikrofon z modułem BT (pamiętając o podłączeniu "plus do plusa, minus do minusa"). Albo nie rozbierać słupka tylko podłączyć się równolegle do mikrofonu już w panelu podsufitki.

* Zmienić kodowanie RNS'a na 00xxx0x - 0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E)

* Wgrać SDShack

Kobra7 w tym okablowaniu "pojechał po całości" bo on sam sobie robił CAŁĄ wiązkę. Nigdzie indziej nie spotkałem się z aż tak skomplikowanym 'wiring'iem' :naughty:

TO CO NAPISAŁEM POWYŻEJ JEST MOIMI SPEKULACJAMI, JESZCZE TEGO U SIEBIE NIE TESTOWAŁEM. SO, DON'T TRY IT AT HOME :evil2:

Ale zaczynam nabierać coraz większej ochoty .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide

Jeszcze sam tego nie robiłem. Czekam na efekty u innych :decayed:

* Z tego co wywnioskowałem mając fabryczny BT musisz: dwużyłowy (najlepiej ekranowany) kabel podpiąć pod piny C1 i C7 RNS'a.

* Rozebrać lewy przedni słupek by wpiąć się tym 'dokładanym' kablem w kable łączące mikrofon z modułem BT (pamiętając o podłączeniu "plus do plusa, minus do minusa"). Albo nie rozbierać słupka tylko podłączyć się równolegle do mikrofonu już w panelu podsufitki.

* Zmienić kodowanie RNS'a na 00xxx0x - 0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E)

* Wgrać SDShack

Kobra7 w tym okablowaniu "pojechał po całości" bo on sam sobie robił CAŁĄ wiązkę. Nigdzie indziej nie spotkałem się z aż tak skomplikowanym 'wiring'iem' :naughty:

TO CO NAPISAŁEM POWYŻEJ JEST MOIMI SPEKULACJAMI, JESZCZE TEGO U SIEBIE NIE TESTOWAŁEM. SO, DON'T TRY IT AT HOME :evil2:

Ale zaczynam nabierać coraz większej ochoty .... :)

Dziekuje za wyjasnienie :)

Chyba lepiej wpiac sie rownolegle do mikrofonu w panelu podsufitki niz rozbierac slupek bo roboty z tym co nie miara :tongue4: a efekt taki sam jesli dobrze rozumie.Jesli taki mod polega tylko na kupieniu kabla do podpiecia to cala zabawa kosztuje praktycznie 0 zl.Skoro tak to dlaczego fabrycznie nie ma tego sterowania glosowego?NIe bylo tego nigdy w fabtyce czy co ?

W takim razie nie ma mozliwosci podejrzec jak wyglada fabryczna instalacja.

Jesli wgram tylko SDShack bez zadnych modyfikacji w okablowanie to zmieni sie cos w sofcie?Jakies dodatkowe/poprawione funkcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie być, bo np.:

- wdrożone zostało dopiero np. w 2006 roku

- poprzedni właściciel nie zapłacił dodatkowych Euro za tę funkcjęi nie ma :naughty:

- bo nie :decayed:

Sam SDS?

Podobno: przestaje działać sterowanie głosowe BT :kox: (choć mnie osobiście wygląda to na konsekwencję wykonywanych czynności: zmienił kodowanie RNS wyłączając obsługę głosową, zapodał SDShack ale nie zrobił dodatkowego wiringu - przestała działać obsługa głosowa. Ale nie dlatego, że wgrał SDShacka ale dlatego, że wcześniej zmienił kodowanie) Innych zmian nie powoduje. SDShack uruchamia SDS w istniejącym oprogramowaniu, nic więcej.

Wydaje mi się, że ktoś w wątku o RNS pisał, że porównywał soft 650 i 660 i różnią się tylko jednym bitem(?)/bajtem(?) <- tym uruchamiającym SDS. Ale mogą to być moje konfabulacje.

========

HiRide

Wiring - ten dodatkowy kabel między mikrofonem a RNS :decayed::wink4: Taka ładna nazwa na kawał kabla i odrobinę druciarstwa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie być, bo np.:

- wdrożone zostało dopiero np. w 2006 roku

- poprzedni właściciel nie zapłacił dodatkowych Euro za tę funkcjęi nie ma :naughty:

- bo nie :decayed:

Sam SDS?

Podobno: przestaje działać sterowanie głosowe BT :kox: (musisz zrobić wiring pod SDS żeby zaczęło działać) Innych zmian nie powoduje. SDShack uruchamia SDS w istniejącym oprogramowaniu, nic więcej.

Wydaje mi się, że ktoś w wątku o RNS pisał, że porównywał soft 650 i 660 i różnią się tylko jednym bitem(?)/bajtem(?) <- tym uruchamiającym SDS. Ale mogą to być moje konfabulacje.

sorki ale nie wiem co masz na mysli-jaki wiring pod SDS :gwizdanie:

nie siedzie w temacie i nie mam o tym pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego nie rozumiesz? Wiring = okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie być, bo np.:

- wdrożone zostało dopiero np. w 2006 roku

- poprzedni właściciel nie zapłacił dodatkowych Euro za tę funkcjęi nie ma :naughty:

- bo nie :decayed:

Sam SDS?

Podobno: przestaje działać sterowanie głosowe BT :kox: (choć mnie osobiście wygląda to na konsekwencję wykonywanych czynności: zmienił kodowanie RNS wyłączając obsługę głosową, zapodał SDShack ale nie zrobił dodatkowego wiringu - przestała działać obsługa głosowa. Ale nie dlatego, że wgrał SDShacka ale dlatego, że wcześniej zmienił kodowanie) Innych zmian nie powoduje. SDShack uruchamia SDS w istniejącym oprogramowaniu, nic więcej.

Wydaje mi się, że ktoś w wątku o RNS pisał, że porównywał soft 650 i 660 i różnią się tylko jednym bitem(?)/bajtem(?) <- tym uruchamiającym SDS. Ale mogą to być moje konfabulacje.

========

HiRide

Wiring - ten dodatkowy kabel między mikrofonem a RNS :decayed::wink4: Taka ładna nazwa na kawał kabla i odrobinę druciarstwa :naughty:

dzieki :tongue4: a podobo piszesz poprawnie po polsku :kox::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fabryczny BT i RNS-e wypaliłem płytkę tak jak napisali po anglikańsku - i .... płytka nie działa :confused4:

proszę napiszcie krok po kroku jak mam zrobić poprawnie płytkę

Jak tylko będę miał płytkę zaraz zabieram się za podpięcie kabla pod mikrofon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka z masłem :decayed:

http://www.youtube.com/watch?v=nuvFVEWlu4c

Jak widać działa za***iście :good:

Dla tych co mają fabryczny moduł BT.

- Zdejmij słupek pasażera

- Znajdź kabelek biegnący do mikrofonu (2 żyłowy) i go przetnij

- Doprowadź w to miejsce 4 żyłowy kabelek biegnący od RNS-E

- 2 jego żyły podepnij do kabla biegnącego od przecięcia do mikrofonu a na drugim końcu do PINów 1 i 7 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)

- 2 kolejne żyły kabelka podepnij do kabla biegnącego od przecięcia do modułu BT a na drugim końcu o PINów 4 i 10 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)

Dla tych co mają dokładany moduł BT.

- Znajdż moduł BT (zazwyczaj chowany jest za schowkiem)

- Obetnij kabelek biegnący od PINów 11 i 12 mniej więcej 3 cm od wtyczki (to jest miejsce podpięcia mikrofonu).

- Doprowadź w to miejsce 4 żyłowy kabelek biegnący od RNS-E

- 2 jego żyły podepnij do kabla który obciąłeś z wtyczki a na drugim końcu do PINów 1 i 7 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)

- 2 kolejne żyły kabelka podepnij do tego co wystaje z wtyczki (PINy 11 i 12) a na drugim końcu do PINów 4 i 10 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)

Dla tych co nie mają modułu BT.

- Kup mikrofon w salonie Audi (numer części - 8L1 862 373A) albo inny w miarę dobry

- Mikrofon najlepiej zamontować w kratce przy górnych lampkach (dokładny montaż pokazany w poradniku nt. dokładania BT http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html)

- Doprowadź kabel od mikrofonu do nawigacji RNS-E

- Podepnij go do PINów 1 i 7 w kostce C wtyczki RNS-E (nie pomyl masy z +)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wyreazmy ;)

ja własnie wróciłem z garazu i u mnie bez zdjęcia schowka sie nie obejdzie wiec dałem spokój ;)

moze na spocie nam malik pomoże ;) to wyrezamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pojedzie do józefowa ???

po piny do kostki ??

bo oni mają do 16 czynne :( ja nie dam rady

łukaszr tez nie da rady jak ktos bedzie jechał niech weżmie 50 szt za 15 zł :)

tak malik napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maliku pieknie to wyrezales

"Pożyczyłem" sobie Twój opis i dodałem do opisu na pierwszej stronie. Wszystko będzie w jednym miejscu. Ok?

A na kilka pinów też bym się pisał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze potrzebna jest kierownica z multifuction :/ Dobra robota :) A ja szukam fajerki ... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oniak ma blisko i tez pewnie bedzie chciał SDSa :) wiec moze podjedzie i kupi troche tych pinów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilogram .... :decayed:

Mod naprawdę niskobudżetowy :naughty:

Potrzebny jest RNS, mikrofon i kierownicą z multifunkcją.

Moduł BT jest niepotrzebny do tego moda. Plus VagCom i płytką z SDShack'iem

Naprzód, Panowie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...