Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Brak nawiewu na kabinę i nogi


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów!!

Tydzień temu kupiłem Audi A4 B5 r 1995 z climatronickiem. Mam problem z nawiewem. a dokładnie nie działa nawiew na kabinę (tj. nawiew środkowy i nawiewy boczne - lewy i prawy) oraz nawiew na nogi. nawiew na szybę dmucha dobrze. co jest grane? bardzo prosze o pomoc.

z góry bardzo dziękuję!

dostajesz ostrzeżenie za założenie dwóch takich samych tematów w różnych działach

warnwarn.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo silniczek sterujacy nawiewami padl albo panel klimatronika... mialem ten sam problem tylko dodatkowo jeszcze brak ogrzewania. zaczelem od sprawdzenia silniczkow gdy sie okazay sprawne wymienilem panel klimatronika i teraz wszytsko dziala :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo kolego za informację!

jeszcze mam pytanie gdzie mogę znaleźć te silniczki?

jak się do nich dostać?

jak sprawdzić że są sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz schowek na 5 srob i masz silniczki... troche trzeba sie nameczyc zeby je odkrecic...

a zeby sprawdzic czy dzialaja najlepije podlaczyc je pod zasilanie i sprawdzic czy dzialaja tylko pamietaj ze on eu Ciebie sa na 7V u mnie po lifcie byly na 12V wiec prostownik byl w sam raz do sprawdzenia:)[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 16:34_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wykrecenie_silniczka_klapy_centralnej_fotostory-t13920.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez czy filtru nie masz zatkanego.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabiny wymieniłem na nowy, bo myślałem żę to jego wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie spiesz się tak z tym odkręcaniem schowka i wszystkiego innego, najpierw to spróbuj przeprowadzić adaptację klimatronika. Kolega miał podobną sytuację, rozkręcił wszystko nic to nie dało a wystarczyło zaadaptować na nowo klimę przy użyciu VAG'a dlatego najpierw zaczął bym od tego a jak to nie pomoże to wtedy rozkręcanie.

Tutaj masz linka do tematu jak przeprowadzić taka adaptację http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=43527&highlight=kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie spiesz się tak z tym odkręcaniem schowka i wszystkiego innego, najpierw to spróbuj przeprowadzić adaptację klimatronika. Kolega miał podobną sytuację, rozkręcił wszystko nic to nie dało a wystarczyło zaadaptować na nowo klimę przy użyciu VAG'a dlatego najpierw zaczął bym od tego a jak to nie pomoże to wtedy rozkręcanie.

Tutaj masz linka do tematu jak przeprowadzić taka adaptację http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=43527&highlight=kodowanie

wedlug mnie jak cos to kolega niech zacznie od tego http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html

wyraznie w Twoim linku ktory podales jest napisane"Warunek konieczny.

Przyczyny błędów muszą fizycznie zostać usunięte/ naprawione.

Brak zapisanych błędów w sterowniku. "

wiec jesli sa bledy i przyczyna lezy w silniczkach nic nie da adaptacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostic Trouble Code wykazały 3 następujące błędy:

11.5 Klapa centralna, ciągła blokada, *11.5 (zobacz poniżej)

*11.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

Co znaczy: "programowo usunąć blokadę"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, błąd 13.5(klapa nogi/odszraniacz ciągła blokada) i 8.5(klapa regulacji temperatury ciągła blokada). Najpierw upewnij się czy załącza się sprężarka (sprawdzisz po obrotach silnika-powinny nieznacznie wzrosnąć, sprawdź czy masz czynnik chłodzący i czy rurka z klimy(znajdują się pod maską przed filtrem pyłkowym) jest zimna przy pracującej klimie. Jeśli to sprawdzisz i jest ok to klima działa i pozostają tylko do sprawdzenia silniczki klimy. U mnie wczoraj wszystko wróciło do normy, ale nie obyło się bez demontażu silniczków. Proponuję najpierw spróbować skasować błędy vagiem. Jeśli to nie pomoże pozostaje ingerencja w silniczki. Wyciągnij, przeczyść komutator, sprawdź na sucho podłączając baterię (nie wiem na jakie napięcie masz silniczki, ja mam na 7V, ale są też na 12V-SPRAWDŹ). Potem skręcasz do kupy, adaptacja klimatronika (krańcowe położenia silników) i możesz już się cieszyć klimą.

Mam nadzieję że pomogłem......... POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, u mnie nie było nawiewu na nogi i szybę, działał tylko nawiew centralny. Było słychac działanie silniczka lecz nie dmuchało. Okazało sie ze cięgiełko od silniczka było pęknięte i nie przesuwało klapy regulacyjnej. Było troche gimnastyki z wyrkęcniem go i klejemien ale teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u elektryka. wszystkie silniczki są ok [sprawdził wielokrotnie czy działa]. okazało się, że panel padł.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 11:08_________________________________________________jaki symbol panela do audi a4, 1.9 tdi, 95 r., sedan, motor 1Z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...