Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś moja perełka została uderzona i takie efekty, zderzak z czujnikiem + dyfuzor(nie wiem czy liczyc) i lekko lampa przetarta.

Jaka wycena?

z Góry dziękuje

IMG_20191125_175758.jpg

IMG_20191125_175813.jpg

IMG_20191125_175820.jpg

IMG_20191125_185110.jpg

IMG_20191125_185119.jpg

IMG_20191125_185131.jpg

IMG_20191125_185753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor i nakładka zderzaka do wymiany. Na oględziny rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie możesz zderzak zdemontować (to konieczne w celu ustalenia, czy pod skorupą nie ma innych uszkodzeń). Nie napisałeś czy masz sprawcę, czy też będziesz likwidował szkodę z własnego AC? Zatem nie podam szacunkowej wartości szkody, bo nie przywykłem do wróżenia z fusów po kawie (likwidacja szkody z OC i AC jest dość znacząco różna).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hak64 napisał:

Dyfuzor i nakładka zderzaka do wymiany. Na oględziny rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie możesz zderzak zdemontować (to konieczne w celu ustalenia, czy pod skorupą nie ma innych uszkodzeń). Nie napisałeś czy masz sprawcę, czy też będziesz likwidował szkodę z własnego AC? Zatem nie podam szacunkowej wartości szkody, bo nie przywykłem do wróżenia z fusów po kawie (likwidacja szkody z OC i AC jest dość znacząco różna).

Sprawca sam się zgłosił więc z jego OC idzie, mam też lekką wgniotke na klapie, teraz zauważyłem, ale nie wiem czy to od tego.

Czyli jak rzeczoznawca będzie dzwonił w celu umówienia się na oględziny, mam nalegać na oględziny w jakimś warsztacie? Mam go sam wskazać czy oni coś wybiorą? Pewnie do jakiegoś ASO się wybrać?

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, davis693 napisał:

Czyli jak rzeczoznawca będzie dzwonił w celu umówienia się na oględziny, mam nalegać na oględziny w jakimś warsztacie? Mam go sam wskazać czy oni coś wybiorą? Pewnie do jakiegoś ASO się wybrać?

To Ty decydujesz gdzie ma przyjechać by dokonać oględzin. Za skorzystanie z warsztatu i pracy mechanika przy demontażu i ponownym założeniu zderzak po oględzinach, weź fakturę! Ubezpieczyciel musi to zwrócić, bo nie jest możliwe rzetelne oszacowanie takiej szkody bez zdejmowania zderzaka. Sama dokładka (dyfuzor i skorupa zderzaka, plus lakierowanie daje kwotę powyżej 3 tys zł. Jeśli uszkodzeniu uległy także zaczepy, ślizgi, czy elementy wzmacniające, to wartość szkody wzrośnie o kolejny 1 tys.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem nalegać na ASO lub jakiś warsztat gdzie ostatnio byłem, czy jest jakiś limit czasu w jakim muszą być oględziny? Bo dopiero będę umawiać warsztat po kontakcie ze strony ubezpieczalni, czy już powinienem się umówić z mechanikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem jest 7 dniowy termin na dokonanie oględzin. Możesz spróbować umówić się nawet na stacji diagnostycznej (wcześniej ustal, czy diagnosta się zgodzi). Takie rozwiązanie ma i tę zaletę, że rzeczoznawca w obecności diagnosty, bądź mechanika, do samej wyceny też podejdzie bardziej rzeczowo i rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej sytuacji wyslać zdjęcia i w razie zaniżenia domagać się normalnych oględzin, czy od razu umówić się na oględziny?

Uprzejmie informuję, że szkoda została zakwalifikowana do procedury uproszczonej, co oznacza że nie wymaga oględzin ze strony Likwidatora Mobilnego.

 

W związku z powyższym proszę przesłać następujące dokumenty:

zdjęcia uszkodzeń pojazdu i zdjęcia poglądowe całego pojazdu;
obustronna kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu poszkodowanego;
dyspozycja wypłaty podpisana przez wszystkich współwłaścicieli pojazdu (numer konta ze wskazaniem danych właściciela rachunku bankowego);
oświadczenie spisane ze sprawcą/potwierdzenie okoliczności przez sprawcę zdarzenia;
 

Po otrzymaniu dokumentacji zdjęciowej wyliczymy kosztorys i 
przekażę informację jaką kwotę odszkodowania mogę zaproponować bez wizyty likwidatora mobilnego.

 

W przypadku braku możliwości przesłania zdjęć proszę o informację zwrotną.
Jeśli zdjęcia nie są w stanie zobrazować rozmiaru uszkodzeń, proszę o wskazanie adresu pod którym mogą odbyć się oględziny oraz numeru telefonu kontaktowego w tej sprawie.

 

Nadmieniam, że do ubezpieczyciela sprawcy wystąpiliśmy o potwierdzenie ochrony ubezpieczeniowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje powinieneś im odpisać, że pracujesz do późnych godzin i nie masz ani umiejętności, ani wiedzy, ani też sprzętu aby poprawnie wykonać takie zdjęcia, ale najlepiej czekać na to co hak odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam metody uproszczonej. Może być korzystna tylko w sytuacji, gdy uszkodzony element był już wcześniej naprawiany (np. klejony zderzak), wtedy wysyłasz ubezpieczycielowi fotki zrobione w taki sposób by tego nie ujawniać. Jednak wycena szkody przy uszkodzeniach zderzaków, powinna się odbywać w warsztacie, a zderzak powinien zostać zdemontowany. Plastikowa skorupa wraca do pierwotnego kształtu, ale to co pod nią już nie, nie jest więc możliwe poprawne oszacowanie szkody, bez demontażu skorupy zderzaka.  Takie ryzyko (zgoda na metodę uproszczoną) może podjąć tylko ktoś, kto potrafi precyzyjnie udokumentować (fotograficznie) poszczególne uszkodzenia, wskazując i uzasadniając przy tym konieczność wymiany danego elementu.

Poszkodowany ma prawo domagać się przyjazdu rzeczoznawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak wcześniej lekko uszkodziłem, tzn uderzyłem w słupek(środek zderzaka na równi z hakiem) czy przez to mogą mi zaniżyć wycene? Jest lekko pęknięty w górnej części przy klapie, lecz troche zamaskowałem pęknięcie zaprawką. Zawsze mogę stwierdzić, że to powstało na skutek sprawcy. Później mogę podesłać foty do oceny.

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, davis693 napisał:

Jest lekko pęknięty w górnej części przy klapie, lecz troche zamaskowałem pęknięcie zaprawką.

To zamaskowanie będzie niestety widoczne, zatem korzystniej będzie jeśli sam podjedziesz do zaprzyjaźnionego warsztatu, zdejmiesz zderzak, zrobisz fotki i wyślesz ubezpieczycielowi. Nie zapomnij o właściwym dokumentowaniu czynności: najpierw fotka całego auta, fotka pola numerowego VIN, fotka zderzaka na aucie, fotka auta po zdemontowaniu zderzaka, fotki wszystkich ujawnionych uszkodzeń (wzmocnienie zderzaka, ślizgi, zaczepy), podłoga bagażnika (przed o po zdjęciu wykładziny), fotka podłogi od spodu, z uwzględnieniem punktów mocowań haka. Z warsztatu możesz wziąć fakturę i kosztem tej "operacji" obciążyć ubezpieczyciela.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z z opiekunem obsługi szkody, dowiedziałem się, że mogę wysłać foty np te co wstawiłem wyżej, zrobić jak @hak64 zaproponował(to chyba będzie najlepsza opcja), lub umówić się z rzeczoznawcą. Co do faktury za oględziny w warsztacie, powiedzieli, że mogę ją im przesłać, ale nie ma pewności, że ją opłacą.

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podzwoniłem i z tłumaczeń warsztatów wynika, że nie pasuje im coś takiego, bo nic nie zarobią. Chyba po prostu porobię zdjęcia i jeśli wtedy będzie za mało to będę się odwoływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, davis693 napisał:

Po rozmowie z z opiekunem obsługi szkody,

Z ubezpieczycielem prowadzi się korespondencję mailową. Odpowiedzi także będziesz otrzymywał mailem, a przy okazji uzasadnienie ich decyzji musi zostać uzasadnione literą prawa. 

 

Godzinę temu, davis693 napisał:

nie ma pewności, że ją opłacą.

Opłacą, jak to odpowiednio uzasadnisz. "demontaż zderzak był niezbędny ze względu na konieczność ujawnienia wszystkich (w tym ukrytych pod nakładką zderzaka) uszkodzeń powstałych w wyniku zdarzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hak64

Coś mi się wydaje, że trochę mało

8759KOSZTpdf.pdf

 

@EDIT

Mail drabina i dopiero teraz zauważyłem:

Cytat

Na podstawie posiadanej dokumentacji proponuję ugodę warunkową w kwocie 3000,00 zł  dotyczy ona uszkodzeń w pojeździe powstałych w wyniku przedmiotowej szkody i innych roszczeń związanych z tą szkodą  w tym wynajem pojazdu zastępczego . Gotowi jesteśmy zakończyć postępowanie w powyższej sprawie w sposób polubowny. Tym samym proponujemy możliwość zawarcia ugody.

Proszę o informację zwrotną czy zgadza się Pan na wypłatę odszkodowania w ramach ugody w wyżej wymienionej kwocie. W przypadku akceptacji nie oczekujemy na wysłanie do nas faktur. W załączeniu przesyłam kosztorys do szkody.

 

Trochę nie rozumiem co tu się dzieje ;/

 

Mam koło siebie serwis VW, może do nich podjadę i zapytam ile by to wyszło. Zderzak raczej nie jest pękniety, czy mogą powiedzieć, że nie jest do wymiany? W mojej sytuacji chyba nie mam się co kłócić o więcej bo zderzak i tak był walnięty

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulacja jest sporządzona na rażąco zaniżonej stawce rbg (54,50 zł) podczas gdy średnia w warsztatach naprawczych przekracza 100 zł. a w ASO ponad 150 zł. Bezprawnie potrącono 25 % ceny części zamiennych (naliczony rabat),  na dokładkę potrącono jeszcze 5% od całości kosztu naprawy. Zastosowanie rabatu i takiego potrącenia jest celowym zaniżeniem wartości szkody, bowiem żaden przepis nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawy swojego auta (może go sprzedać w stanie uszkodzonym). Koszt materiału lakierniczego okrojono o 50% (zastosowano współczynnik odchylenia).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena to kpina, zgadzam się z tym, ale skoro chcą zapłacić 3k to chyba dużo więcej nie zyskam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś w ogóle to co hak napisał? Dostałeś zaniżoną wycenę, musisz się od tej decyzji odwołać i albo powołać ich rzeczoznawcę, albo własnego, za którego oni będą musieli zapłacić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie rozumiem dlaczego wycenili mi szkodę na 2k, a chca zapłacić ugodę 3k. Mam odpisać, że nie zgadzam się z wyceną i wypunktować jak hak64 i wtedy jeszcze raz wyślą mi kosztorys czy od razu wyślą rzeczoznawcę? Czy to zmieni kwotę ugody kosztorysu i ugody? Czy to, że już coś wcześniej było na zderzaku może wpłynąć na opinię rzeczoznawcy? Pierwszy raz zgłaszam szkodę więc proszę bez hejtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...