Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BPW zbyt niskie doładowanie turbo oraz szybkie zapychanie DPF


aleczadzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zostałem posiadaczem Audi A4 B7 2.0 TDI 140 BPW z DPF. Auto zakupione w Niemczech z uszkodzoną pompą oleju. Po skończeniu naprawy pompy oleju oraz turbiny która również wymagała wymiany (wymiana na używaną oryginalną Garetta, żadna regenerowana jedynie założyłem gruche ze starej jakiejś podróby gdzie w Niemczech ktoś wymieniał) silnik odpalił od razu i pracuje bardzo dobrze bo z dźwięku ładnie równo chodzi i moc miała. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że wczoraj pojechałem przegonić auto na ekspresowkę gdy po dłuższym czasie jazdy na 5 żeby miała większe obroty aby wypalić DPF dałem jej do końca podłogi gaz od 3 aż dochodząc do 6 auto straciło moc, na liczniku zapaliła się kontrolka świec ktora migała. Zgasiłem silnik I uruchomiłem od nowa i wszystko wróciło do normy po czym normalnym tempem wróciłem do domu. Podłączyłem komputer i wyskoczył błąd P0299 który skasowałem. Wszedłem z ciekawości w grupę 075 aby sprawdzić stan zapchania dpf i wynosił zaledwie 3.5%. Dzisiaj znów wybrałem się na ekspresowkę z podłączonym komputerem i powtórzyłem wszystko tak jak za pierwszym razem i tym razem nic nie wywaliło, turbina dobrze ładowała tak jak bylo żądane poza tym że zauważyłem podczas wyjezdzania z domu stan zabrudzenia dpf podniósł się do 16% i podczas jazdy do ekspresowki I potem po niej tak ok 50 km stan podniósł się aż do 35%. Temperatura za dpf wynosila jakos 300 stopni a przed nim 280. Podczas jazdy wszedldm jeszcze w grupę 03 aby zobaczyć zachowanie EGR i powiem szczerze zbytnio się na tym nie znam więc podeślę zdjęcia, dodam że po powrocie rurki od EGR były gorące. Poza tym auto wydaje mi sie że posiada moc I chodzi prawidlowo. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co sprawdzić to chętnie po prosze o pomoc. Dodam jeszcze że sprawdzialem wtryski i są sprawne.20191126_175930.jpg

20191126_180733.jpg

Edytowane przez aleczadzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...