Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 - 17-instruments - nie przyjmuje kodowania


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W aucie (A4 B7 2.0 ALT bez quarto) nie miałem sygnalizacji zapięcia pasów więc przestawiłem przedostatni bit z 0 na 1, ale okazało się że włącznik w zapięciu pasa jest zepsuty i aby zniknął komunikat o zapięciu pasa należy mocniej "wdusić" pas do "zapięcia", więc chciałem przywrócić poprzednie kodowanie które wyglądało tak: 0006101. Niestety przy próbie powrotu do poprzedniego kodowania wyskakuje mi informacja, że niby kodowanie przebiegło poprawnie, po czym po ponownym sprawdzeniu kodowania jego wartość wynosi 0006143.

Co z tym zrobić???

Inną sprawą jest, że wg mojego "wyliczenia" prawidłowe kodowanie powinno wyglądać tak: 0002101, ale tego kodowania w ogóle nie przyjmuje. Natomiast przyjmuje kodowanie 0007101, ale że w aucie nie ma quarto to jest problem z kontrolką rezerwy i wskaźnikiem poziomu paliwa

A4 B7.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przyjmie Ci 0000101.

Edytowane przez MaTeo85
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej: kabel ori czy klon? Klon czasem lubią taką zabawę - po n próbach jest szansa, że się uda. 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel klon, ale prób było chyba z 10, prosił bym jeszcze o potwierdzenie mojego myślenia i podania prawidłowej wartości kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie piszą że za taki stan rzeczy może byc odpoweidzialne użycie wersji x32 w systemie x64 bez użycia praw admina.

Cytat

Trochę offtop, ale do rzeczy:

1. Ryż jest całkiem zdrowy, a wszelkie problemy nie są związane tylko z nim.
2. Problem dotyczy zarówno klona jak i oryginału.
3. Rozwiązaniem w moim przypadku było użycie wersji 32 bitowej VCDS'a na 32 bitowym systemie Vista (ten sam laptop D630 z Win 8.1 x64 z takim samym problemem)
4. Rozwiązanie przetestowałem na Jetta 2006 r. w module komfortu i elektrycznym na wersji VCDS'a 15.7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, golden87 napisał:

Na elektrodzie piszą że za taki stan rzeczy może byc odpoweidzialne użycie wersji x32 w systemie x64 bez użycia praw admina.

 

widzisz o tym nie wiedziałem, będę musiał spróbować użyć vcds z prawami admina, dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz_mk2 napisał:

widzisz o tym nie wiedziałem, będę musiał spróbować użyć vcds z prawami admina, dzięki za odpowiedź

i dobierz wersje VCDSa do wersji posiadanej systemu, a jesli masz tylko x64 to warto by sprobowac na innym laptopie z x32.

Niestety takie uroki klonów ze trzeba tak kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik z B7 i też za cholerę nie mogę zmienić tego Rental Cars (samochody do wynajęcia).

00??xxx: Options I
+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)
+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)
+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive
+04 = 3. K-Number (Rental Cars)
+08 = 2. K-Number (Australia)
+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display

Też chciałem przestawić na 00 czyli Europe i d*pa, zarówno testowane na KKL i Klonie... możliwe, że ta zmiana tylko z palca we wsadzie licznika, albo przy przebiegu poniżej 100km... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...