Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie w mieście


Qweer

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2.0t q tip średnie spalanie w mieście wychodzi 17-18l 95% przebiegu to dystanse rzędu 3km do pracy i z powrotem. Samochód nie zdąży zazwyczaj osiągnąć 90stopni średnia prędkość 16km/h. Czy te spalanie jest normalne przy takiej eksploatacji? Też tak macie że jak toczycie się bez gazu to pokazuje spalanie 0.0 a jak prędkość spadnie do powiedzmy 30km/h to zaczyna rosnąć oraz jak stoję to pokazuje różne wartości raz 5l raz 15l czy ten fis tak ma bo chyba powinna być jedna stała wartość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tyle palić: krótki dystans, niskie biegi, zimny silnik, cały czas rozpędzanie hamowanie, napęd na 4 koła.

FISem chwilowym się nie sugeruj

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie jest raczej w normie, mi podobnie pokazuje przez pierwszy kilometr. 

Przy jeźdze na odcinkach od 6 - 20 km., jazda mieszana, wychodzi 11.5l  (z tankowania). Przy większych odległościach schodzi do 8-9 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Trochę temat odświeżę.
Posiadam silnik oznaczenie BWE, skrzynia manualna, quattro.
Jeżeli jeżdżę po mieście(zazwyczaj proste), bez hamowania i ruszania co chwilę(brak korków), to przy prędkości 50/60km/h średnie dalej powinno wynosić ok 16L/17L?
Wzoruję się na moich kalkulacjach(apka Fuelio), nie na FIS.

Na trasie wzorowo, 9L/100KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugeruje się FIS-em bo on żyje własnym życiem .Mnie po mieście zawsze pokazuje 15-16 , ale jak przy pełnym zbiorniku po mieście zrobiłem 100 km i dolałem paliwa na full to wyszło 12.5 litra

Edytowane przez iglako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...