Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampki za osłonami przeciwsłonecznymi nie świecą


szymonq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie taki problem.

Lampki na podsufitce (schowane pod osłonami przeciwsłonecznymi) nie świecą. Te na środku podsufitki działają ok.

Czy to może być problem z bezpiecznikiem (oddzielny niż reszty oświetlenia)?

Czy one świecą jedynie po opuszczeniu osłony czy odpalają się razem z innymi np po otwarciu drzwi lub włączeniu przyciskiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawloo7 napisał:

Te lampki się zaświecają jak odsłonisz lusterko słoneczka. 

W tym sęk że nie świecą w żadnym możliwym przypadku.

Może ktoś wie w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociaż sprawdzałeś, czy masz wiązkę do nich pociągniętą? Może ktoś wymieniał sufit na ten pod pakiet światło i zwyczajnie nie ma tam zasilania. Może same lampki zaśniedziałe. Może żarówki spalone. Sprawdzać każdą ewentualność. Tu nie siedzą wróżbici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 19:34, afroo. napisał:

A chociaż sprawdzałeś, czy masz wiązkę do nich pociągniętą? Może ktoś wymieniał sufit na ten pod pakiet światło i zwyczajnie nie ma tam zasilania. Może same lampki zaśniedziałe. Może żarówki spalone. Sprawdzać każdą ewentualność. Tu nie siedzą wróżbici.

Podstawowe rzeczy sprawdziłem jak najbardziej, żarówki były całe, wiązka od lampki była podpięta.

Dlatego też zapytałem w pierwszym poście czy to może być bezpiecznik.

https://a4-klub.pl/topic/38299-schemat-rozpiska-bezpieczników-a4-b6-b7/

W powyższym poście nie znalazłem konkretnego bezpiecznika a od oświetlania wewnętrznego jest wymieniony tylko:

Cytat

2 Oświetlenie wewnętrzne dolne 5A

Tak więc mnie zastanawia który odpowiada za oświetlenie "górne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje stary temat ale może komuś się przyda. ;) Na przestrzeni tych 4 lat które minęły temat ogólnie olałem ale przymierzam się do sprzedaży auta i chciałem ogarnąć co się da

I jak się okazało brakującym ogniwem są daszki przeciwsłoneczne, które są w wersji bez wiązki i styku który włącza lampki 

😅

Wygrzebałem z kolei z podsufitki wtyczki które powinny być wpięte właśnie do odpowiednich 'daszków' i przy ich zawarciu lampki świecą. Także znalazłem ładne daszki z stykami i mam nadzieję że będzie działało ;)

Kolega afroo mógł mieć rację z tą zmienianą podsufitką. Ale pytanie czemu daszki były inne. Jakby to była wersja bez oświetlenia to pewnie nie byłoby też wiązki do tych lampek

Edytowane przez szymonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szymonq napisał(a):

Kolega afroo mógł mieć rację z tą zmienianą podsufitką. Ale pytanie czemu daszki były inne. Jakby to była wersja bez oświetlenia to pewnie nie byłoby też wiązki do tych lampek

Wystarczy, że ktoś z jakiegoś powodu zmieniał podsufitkę i dostał ją razem z kompletną wiązką pod pakiet światło. Albo słoneczniki były zmieniane i po taniości kupione zwykłe. Te pod pakiet światło ciężko znaleźć, są drogie, a w szczególności w kolorze czarnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...