Skocz do zawartości
IGNOROWANY

vfiz


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Do osób co mają vfiz. Czy jest możliwość ustawienia żeby wybrane pomiary odpalały się po kluczyku ? Teraz za każdym razem muszę klikać na kierownicy ,,mode'' aby go włączyć. Logo odpala się po kluczyku ale żeby wyświetlał od razu pomiary muszę klikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, golden87 napisał:

Wlącz "Przywracanie vFiz" w usawieniach.

Mam i nadal nie załącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r7adek napisał:

Mam i nadal nie załącza się.

Wlaczasz to, wchodzisz w menu , ustawiasz tam Zestaw 1, odpala Ci sie. Gasisz auto na tym "ekranie" i powinno wrocić na ten ekran po odpaleniu, a jak cie to popatrz w watku b7 lewiatan1989 on tam mi tlumaczyl, i zobaczyc czy dostatecznia wysoka wersja vFiza firmwaru jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, golden87 napisał:

Wlaczasz to, wchodzisz w menu , ustawiasz tam Zestaw 1, odpala Ci sie. Gasisz auto na tym "ekranie" i powinno wrocić na ten ekran po odpaleniu, a jak cie to popatrz w watku b7 lewiatan1989 on tam mi tlumaczyl, i zobaczyc czy dostatecznia wysoka wersja vFiza firmwaru jest.

Wersja jest najnowsza, to jest wątek b6/b7. Czy to w jakimś innym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem, idzie jakoś ustawić aby nie wyświetlał się napis zestaw 1,. Zaznaczałem i odznaczałem używaj rds i nadal nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego. Pytanko do użytkowników Vfiza lub speców od vaga. Mam ustawiony podgląd chyba ładowania (kontrolka aku). Jak wiadomo Vfiz ciągnie z vaga, więc to pewnie jakiś blok pomiarowy. I tu pytanie bo mi skacze od 13,5 do 14. Oddałem do elektryka, bo za mało. Myślałem że to altek, ale okazuje się że nie, bo daje 14,4 więc ok. Poprawił tylko klemy, bo gubił delikatnie. I się zastanawiam czy to ładowanie czy inny parametr? A może vag poprostu nie pokaże tak dokładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grubcio1980 napisał:

Poprawił tylko klemy, bo gubił delikatnie. I się zastanawiam czy to ładowanie czy inny parametr? A może vag poprostu nie pokaże tak dokładnie? 

Vfiz czyta napięcie zapewne z zasilania licznika,ogólnie jest tak że każdy moduł odczytuje nieco inne wartości napięcia. Może to zależeć od długości i średnicy przewodów zasilających oraz dokładności odczytu na danym module. Na ecu pokazuje mi 14,4V a na sterowniku klimy 14V itp. 

Poza tym druga kwestia iż alternator może ładować różnym napięciem zależnie od stanu aku jak i obciążenia elektrycznego w danym momencie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...