Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy zwykłe a ksenon?


Jordan98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moje zapytanie czy warto wymienić z zwykłych na ksenony ? jaki koszt takiej zmiany ? 

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wszystko zależy jakie pobudki Tobą kierują. Czy tylko wygląd lampy czy jakość światła. 

Koszt lamp sądzę ok 800-1500 zł w zależności jaki stan. Ale jeżeli nie chcesz stracić dowodu i nie mieć problemów przy przeglądzie to musisz mieć:

- spryskiwacze lamp: czyli dochodzi do wymiany zderzak + zbiornik płynu + osprzęt do tego

- układ samopoziomowania: modul+ czujniki na wahaczu przednim i tylnym. 

No i oczywiście z tym wiąże się dość sporo pracy by to wszystko podłączyć. A zatem cały mod jest dość drogi. 

 

Innym sposobem na Xenon jest włożenie jednych lamp które nie potrzebują ani spryskiwaczy ani samopoziomowania czyli osram xenarc - niestety nie są już dostępne w sprzedaży. 

Jeżeli chodzi tylko o pobudki wyglądowe to możesz szukać bihalogenu na soczewce (możesz podejrzeć w moim wątku jak to będzie wyglądać - aktualnie kolega z forum kończy je składać dla mnie) ale... Musisz wiedzieć, że każda ingerencja w źródło światła pozbawia lampę homologacji tak samo jak zastosowanie nieodpowiedniego źródła światła jak np. Hid czy LED

Pozdrawiam,

Darek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o jakość światła, ja cenię sobie xenon i gdybym zmieniał auto to jest jedno z podstawowych wymagań. Jeśli wiesz, że masz pewne auto i będziesz je trzymał długo ja bym się zdecydował. Kwestia kosztów to zależy kto Ci to będzie robił i w jakiej cenie wyłapiesz potrzebne części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie, przemyśle sobie to wszystko i będę działał. Cenie sobie wygląd jak i światło które daje. Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...