Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy oryginalny termostat a długo się nagrzewa


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

wymienilem termostat bo silnik nagrzewal mi się do 90st ok 12-13 km przy temp ok 7 stopni na zewnątrz. Na klimatroniku zawsze mam ustawione 18 st. Po wymianie termostatu grzeje mi się dokładnie tak samo a może nawet ciut gorzej ale trzyma 90 st, czasem jak dluzej stoje na światłach temp delikatnie spada. Co to może być? Zapowietrzony uklad? Dodam że dzisiaj po przejechaniu 30km gorny waz chlodnicy i plyn w zbiorniczku wyrownawczym był zimny, to normalne? Termostat kupiony w aso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te diesle słabo się grzeją. Jednak zainwestowałbym w termostat firmy wahler i dobrze odpowietrzył układ.

A sprawdzałeś jaka temp pokazuje na Vagu? Nie chciałbym iść tą drogą, ale te podwójne czujniki temperatury (osobny na komputer silnika, osobny na licznik) też lubią wariować.

Ostatnio wymieniałem właśnie taki czujnik w WV, wskazówka temp. na liczniku żyła własnym życiem, po wymianie wszystko ok.

W każdym razie najpierw załóż termostat wahlera, koszt ok 45zł. A później szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj co chcesz, tylko na wahlerze jeszcze się nie zawiodłem jaki i sporo osób z forum.  

Pytałeś, to odpowiedziałem jak umiałem, wiesz lepiej to sam sobie odpowiedz.
Bez obrazy oczywiście.

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krócieć od nagrzewnicy lub odpowietrznik na metalowej rurze wodnej która idzie nad kolektorem ssącym (o ile jest w b6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...