Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chodzący wentylator przy przekręconym kluczyku.


Diablo12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem wyskakuje mi taki błąd : 17700 - Map Control Engine Cooling Thermostat (F269): Open Circuit P1292 - 009 - Open or Short to Ground i po wymianie czujnika temperatury wiatrak nadal chodzi i cz może być uszkodzony termostat czy moduł wentylatora?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik w termostacie uszkodzony. Najprawdopodobniej do wymiany cały termostat z tym siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W termostacie jest czujnik ktory nie jest rozbieralny ani naprawialny kup nowy termostat odlacz od tego ktory w aucie znajduje sie ta wtyczka podeplmodepnij pod nowy termostat i odpal auto zgas i powinno na jakis czas pomoc ale najlepszym rozwiazaniem jest poprostu wymiana na nowy termostat choć nieraz nie jest to dobrym pomysłem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informacje przydatną jutro zamówie sobie termostat a w sobotę sobie go założę i zobaczymy czy wiatrak przestanie chodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poproszę o informacje o efektach po wymianie termostatu.Ja dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury (ten zielony).Nie pomogło chociaż przy pierwszym odpaleniu było ok ale przy następnym znowu włączył się wiatrak na zimnym silniku.Miałem błąd 17700 z dopiskiem że to ten czujnik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tex napisał:

Witam.Poproszę o informacje o efektach po wymianie termostatu.Ja dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury (ten zielony).Nie pomogło chociaż przy pierwszym odpaleniu było ok ale przy następnym znowu włączył się wiatrak na zimnym silniku.Miałem błąd 17700 z dopiskiem że to ten czujnik.  

A nie jest tak przypadkiem że wariuje czujnik na dole chłodnicy przecież to on daje sygnał do pracy wentylatora gdy osiągnie docelową temperaturę?  Sprawdzić na vagu jaka jest temperatura na wyjściu chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W termostacie jest jeszcze czujnik i to on odpowiada za ciągłe działanie wentylatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romszy1 napisał:

W termostacie jest jeszcze czujnik i to on odpowiada za ciągłe działanie wentylatora

W termostacie z tego co mi wiadomo to jest grzałka bo to termostat fazowy całym układem steruje komputer i climatronic. Odepnij dolny czujnik to wentylator będzie się kręcił cały czas a jak podepniemy sprawny wszystko będzie ok U mnie na wyjściu chłodnicy vag pokazywał wysoką wartość temperatury zadana temperatura była 104 a na zimnym pokazywał około 100 wymiana czujnika wtedy pomogła.

Edytowane przez Legion44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Legion44, uszkodzenie elementu wykonawczego w termostacie również skutkuje załączeniem wentylatora. Kolega ma ewidentnie błąd uszkodzonego elementu w termostacie więc musi go wymienić. Do tej pory nie zamieścił logów, więc nie można stwierdzić że z czujnikiem przy chłodnicy coś jest nie tak.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nawiązując do tematu to po wymianie termostatu z obudową wiatrak się już nie kręci i teraz grrzeje jak powinien 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojawia mi sie często jeszcze jeden błąd :

16555 - Fuel Trim; Bank 1 : System Too Lean  P0171 - 006 - Short to plus

16556  - Fuel Trim; Bank 1 : System Too Rich  P0172 - 007 Short to Ground

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te błędy zawsze razem się pokazują? Trochę to dziwne bo mieszanka jest za uboga i za bogata. Jakie masz korekty na kanale 32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...