Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem i ABS


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ABS w jednym z aut z mojej rodziny, otóż jakiś czas temu wymieniany był moduł kierownicy i dokładany tempomat, programowałem go osobiście z sukcesem. Po pół roku czyli teraz wystąpił problem z ABS oraz licznikiem. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ze sobą, ale nieraz nie mogę się połączyć z kompem przez VAG-COM, oraz przenośny interface. Nie działa też prędkościomierz. Od czasu do czasu udaje się połączyć z kompem, ale kiedy próbuje zrobić adaptację czujnika skrętu, to kodowania nie zapamiętuje. Wymieniliśmy taśmę kierownicy, ale nadal to samo.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej siostry w b6 była podobna sytuacja. Zaczynał świrować licznik. Wywalało błąd ABS gasło podświetlenie, robiła się choinka z kontrolek itp. problemem był upalony sterownik ABS. Wymiana na używany o tych samych numerach rozwiązało wszystkie problemy. 

Wcześniej jednak wyjął bym licznik i sprawdził czy wszystkie wtyczki w tyle dobrze siedzą (wyjął i włożył raz jeszcze).

Może jeszcze @Galetto coś doradzi ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Mam pompę z AVJ 2001r, czy do BFB z 2004r podejdzie, czy są już znaczne różnice? Licznik sprawdzaliśmy, kostki wpięte jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało rozwiązać się problem, sterownik pompy z AVJ 1.8T 2001R podszedł bez problemu do BFB z 2004. Wszystko udało się poprawnie zakodować i co najważniejsze działa:) Dzięki lewiatan1989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 20:38, szpakuziom napisał:

Udało rozwiązać się problem, sterownik pompy z AVJ 1.8T 2001R podszedł bez problemu do BFB z 2004. Wszystko udało się poprawnie zakodować i co najważniejsze działa:) Dzięki lewiatan1989

Cieszę się, że mogłem pomóc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...