Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 avant 2001 1.8 t sciaga w prawo.


Adrian19955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z sciaganiem  w prawo, co moze byc przyczyna? bylem na stacji i wyniki macie na zdjeciu. Gosc mowi ze wedlug niego powinien jechac prosto. Są odchyly ale nie powinno sciagac przez to. Dodam ze jak mialem letnie to powiedzmy ze nie sciagalo, ale jak rzucilem 3 miesieczne opony letnie z tylu na przod a przod na tyl to bardzo sciagalo. a teraz kupilem fajny zestaw uzywanych opon  zimowychz felgami i sciaga. luzow w zawieszeniu nie ma. Juz nie wiem co zrobic. Podpowiecie cos?

audi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem przy moim a4b5. Właśnie wróciłem od mechanika, i wymieniłem 4 górne wahacze, oraz górnie mocowania amortyzatorów, no i oczywiście ustawił mi geometrie.  No i cóż...efektu brak, jak ściągało na prawo tak ściąga. Jedyny parametr geometrii jaki ciągle odbiega mi od normy to maksymalny kąt skrętu kół, różnica miedzy lewym a prawym kołem to około 8 stopni, tzn jedno ma 40 a drugie  cos 32.  Jedyne co mi przychodzi do głowy to ugięta zwrotnica...  Nadmienię że zarówno na nowych letnich oponach jak ina leciwych zimowych ściąga podobnie. Objaw jest taki że jak np. po skręcie, kierownica odbije,w sumie na prosto,to po około 10m jazdy przekrzywia się lekko na prawo i auto również ucieka na prawo.

Jak byś znalazł rozwiązanie problemu napisz proszę.  Ja tez napiszę jak uda mi się z tym uporać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...