Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszedł olej


wojciech1810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam tski problem że dziś parkując auto na parkingu firmowym zauważyłem ślady oleju za moim autem. Zobaczyłem pod silnik A olej lał się ciurkiem. Może mi ktoś powiedzieć co to może być dodam że wczoraj wszystko bylo ok stan oleju też i o nic nie zachaczyłem bo jechałem tylko po asfalcie. Chciał bym się dowiedzieć mniej więcej co to ponieważ jestem za granicą i nie wiem czy będzie się opłacało to tu robić czy lepiej zawieźć to do polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, źródeł może być wiele... W tym momencie to trochę wróżenie z fusów. Może być pęknięta odma, może lać się z miski, czujników, EGR, chłodnica oleju, uszczelniaczy, uszczelek i wiele wiele innych. 

Trzeba wjechać na kanał i szukać źródła a potem można myśleć co dalej. 

Spróbuj może zdefiniować chociaż z której strony silnika się leje to będzie można chociaż ograniczyć pole wyboru, chociaż najlepiej by było od razu na kanale to zbadać - jeżeli źródło będzie trudne do określenia może być konieczne mycie silnika i dopiero wtedy szukanie wycieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojciech1810 napisał:

A olej lał się ciurkiem.

Kolego, a oleju coś w tym silniku jeszcze zostało?

Zwróć uwagę w pierwszej kolejności na okolicę turbo i chłodnicy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedzi. Auto pojedzie do mechanika i się okaże. Jak bede wiedział co było to napisze. Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pomysł z czego to może być? Chodzi mi o to Ze jestem na terenie austrii i nie chce żeby mnie tobie wiadomo ile kosztowało. Żeby mi nie wiadomo czego nie nawciskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwal tą grubą rure co wchodzi do egr (widać ją na zdjęciu) zobacz czy nie ma tam oleju, jak nie ma to jedynie co przychodzi mi na mysl w tej okolicy to uszczelka pokrywy zaworów bądz pęknięta głowica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chlodniczka oleju się rozsypała.W jakim rejonie Austrii jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daleko ode mnie ja jestem ze Steiermark-u. Musisz to wyczyścić kup jakiś spray (Bremsenreiniger) i umyj to na ile się da. Sprawdź czy olej jest w silniku, jak jest mało to dolej.

Potem na krotko odpal i obserwuj z kad się sączy. Z latarka na uruchomionym silniku na pewno uda ci się zlokalizować wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie tak zrobię.  Pozdrowienia też kiedyś mieszkałem w steiermarku w judenburgu jakieś 3 lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...