Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wymienic termostat?


Emines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może wydziwiam.. ale jako, że podobno nie ma głupich pytań to zapytam.. 

Nawet po 50km jazdy wskaźnik temp  mam w tym miejscu.. Czy to norma, czy warto wymienić termostat? 

Z tego co wiem, jak silnik jest niedogrzany - utrzymuje temp poniżej 90C to tez może palic więcej.. czy w tym przypadku tez czy nie zwracać na to uwagi?

Pozdrawiam

IMG_20191204_144051.jpg

Edytowane przez Emines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi chyba o temp.płynu chłodzącego a nie o temp. oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz temp.pod 90°C i utrzymuje się cały czas to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emines napisał:

Witam,

Może wydziwiam.. ale jako, że podobno nie ma głupich pytań to zapytam.. 

Nawet po 50km jazdy wskaźnik temp  mam w tym miejscu.. Czy to norma, czy warto wymienić termostat? 

Z tego co wiem, jak silnik jest niedogrzany - utrzymuje temp poniżej 90C to tez może palic więcej.. czy w tym przypadku tez czy nie zwracać na to uwagi?

Pozdrawiam

IMG_20191204_144051.jpg

Miałem też  silnik CAHA, wskazówka zawsze była dokładnie na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po 50 km wskazówka jest tak jak na zdjęciu to na pewno nie jest ok, termostat prawdopodobnie do wymiany, ewentualnie czujnik temperatury świruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja ma 3 a4 b8 2.0 tdi i przy temperaturach koło 0° też mam minimalnie poniżej 90° jak jadę spokojnie i chyba tak poprostu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem zacząć wątek na ten temat. U mnie po 15 minutach jazdy (w tym jakieś 6 km autostradą tak ok 120-130 km/h, a potem powolutku 50 km/h jakieś 4 km przez miasto) w temperaturach -3 do +5 temperatura utrzymuje się na tej środkowej kresce między 50 a 90. Wygląda na to że ten typ tak ma. Jeździć, obserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wypowiem się o silniku CAHA po raz drugi. W zimę do -10 temperatura bez problemu wskazuje na liczniku 90°C

A jaką macie temperaturę oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem temp. oleju. Ale to nie tak że zawsze nie dojdzie do 90°, wszystko zależy od stylu jazdy czy jedziesz 80km/h czy 150 i we wszystkich 3 miałem identycznie więc albo wszystkie 3 termostaty identycznie nie domagały:) albo ten typ tak ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krecikj5 napisał:

Nie sprawdzałem temp. oleju. Ale to nie tak że zawsze nie dojdzie do 90°, wszystko zależy od stylu jazdy czy jedziesz 80km/h czy 150 i we wszystkich 3 miałem identycznie więc albo wszystkie 3 termostaty identycznie nie domagały:) albo ten typ tak ma:)

Nieważne z jaką prędkością jechałem, jak wskazówka doszła do 90 to tak trzymała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, ze nigdy nie widziałem jej na równo 90, ale wiekszosc czasu jest nieco poniżej jak na zdjęciu, często tez wydaje mi się ze jadac ciagle nawet zmniejsza się do tego poziomu by potem dobic 90 i znow.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucicie przykład właściwego termostatu do a4 b8 CAHA z alledrogo? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić. Ja też miałem czasem trochę poniżej, czasami dlugo się nagrzewal. Generalnie po wrzuceniu termostatu Vernet (Behra nie mogłem dorwac) jest ideolo. Niektórzy twierdzą, że nie ma sensu, a koszt jest nieduży i może pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...