Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Dev widzę że ogarniasz temat to może znasz wymiary oringów od pokryw filtrów na mechatronice numery części 0CK 325 201 D , 0KC 325 371 D same oringi w serwisie nie występują trzeba dobrać samemu.

Mechatronika.jpg

Edytowane przez seta1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych części nie da się osobno kupić pomimo że widnieje gdzieś jakiś nr. częścu. Skoro ASO ich nie sprzedaje osobno i nie prowadzi w katalogu to będą tylko w jakimś zestawie do kupna. Pewnie z mechatroniką całą. Prędzej dowiesz się w jakimś punkcie naprawiającym skrzynie jakie tam pasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te oringi występują razem z obudowami będę wymieniał filtry więc  po demontażu wymienię oringi na obudowach chciałem dokupić przed rozpoczęciem prac ale nie znam wymiarów . Jak nigdzie nie da mi się ustalić to po demontażu zwymiaruję sobie sam i dokupię no ale wiąże się to z stratą czasu przy pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seta1 napisał:

Dev widzę że ogarniasz temat to może znasz wymiary oringów od pokryw filtrów na mechatronice numery części 0CK 325 201 D , 0KC 325 371 D same oringi w serwisie nie występują trzeba dobrać samemu.

Mechatronika.jpg

Niestety, nie pomogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi pomoże w kwestii jaki olej i filtr przy wymianie statycznej oleju w skrzyni biegòw audi a4b9 .

Nr Vin WAUZZZF42JA086688.

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 12:34, Dioni napisał:

Witam czy ktoś mi pomoże w kwestii jaki olej i filtr przy wymianie statycznej oleju w skrzyni biegòw audi a4b9 .

Nr Vin WAUZZZF42JA086688.

Z góry dziękuję 

olej do sprzegieł - G 055 529 A2

olej do kół zębatych - G 052 549 A2

1. filtr ciśnieniowy - 0CK 325 121 D

2. filtr ciśnieniowy - 0CK 325 149 D

filtr ssący - 0CK 325 421 A

uszczelka miski - 0CK 321 371 A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Również poprosiłbym o jakieś informacje na temat filtrów i oleju dla tej sztuki:

WAUENAF42HN042138

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Momson9 napisał:

Cześć. Również poprosiłbym o jakieś informacje na temat filtrów i oleju dla tej sztuki:

WAUENAF42HN042138

Dzięki!

olej do sprzegieł - G 055 529 A2

olej do kół zębatych - G 052 549 A2

1. filtr ciśnieniowy - 0CK 325 121 D

2. filtr ciśnieniowy - 0CK 325 149 D

filtr ssący - 0CK 325 421 A

uszczelka miski - 0CK 321 371 A

olej do dyfra - G 055 190 A2

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w temacie wymiany  oleju w skrzyni S-tronic w Audi A4 B9 WAUZZZF4XHA171580 . W ASO  wymieniają mi ok 3,5  litra interwał 60 tys . Na pytanie czy są jakieś filtry do wymiany twierdzą ze w tym modelu się nie wymienia !!!!!. 

Czy te pozycje wymienione powyżej będą pasować do mojego?

Czy prawdziwą jest inf ze FUCHS PENTOSIN FFL-2 to olej konfekcjonowany przez  VW i zalewany w ASO?

Zastanawiam się alternatywnie do oryginalnego lub Fuchsa  wybrać z uwagi na niższą cenę oraz wiele opinii ze na olejach innych niż ASO skrzynia pracuje płynniej bez szarpnięć i zdecydowanie lepiej. Czy ktoś może to zweryfikować ze jest to prawda ?

Poniżej lista olejów , które chciałbym zalać alternatywnie

Ravenol DCT/DSG

Millers Millermatic ATF DCT DSG

Motul Multi DCTF

 

 

 

Edytowane przez Marcin_Lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie podzwoniłem po firmach zajmujących się serwisowaniem skrzyń automatycznych i zgłupiałem. Cena za dynamiczną wymianę to ok 1200-1400pln.

Większość twierdziła ze filtr jest na wierzchu i trzeba go wymienić  .....  Tylko jeden Pan poprosił o Vin i stwierdził ze mam S- tronic 2 generacji. i filtry są w środku skrzyni. Zasugerował ze nie ma co ich ruszać bo zalecenie producenta jest jeżeli nic się nie dzieje to nie ingerować  w skrzynię . Zmienić olej i kropka. Co o tym sądzicie?

Rozbierać skrzynie aby wymienić filtry? Auto ma obecnie 100 tys i miał już wymianę oleju przy 55 tys .

 

 

Edytowane przez Marcin_Lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_Lbn napisał:

Dzisiaj sobie podzwoniłem po firmach zajmujących się serwisowaniem skrzyń automatycznych i zgłupiałem. Cena za dynamiczną wymianę to ok 1200-1400pln.

Większość twierdziła ze filtr jest na wierzchu i trzeba go wymienić  .....  Tylko jeden Pan poprosił o Vin i stwierdził ze mam S- tronic 2 generacji. i filtry są w środku skrzyni. Zasugerował ze nie ma co ich ruszać bo zalecenie producenta jest jeżeli nic się nie dzieje to nie ingerować  w skrzynię . Zmienić olej i kropka. Co o tym sądzicie?

Rozbierać skrzynie aby wymienić filtry? Auto ma obecnie 100 tys i miał już wymianę oleju przy 55 tys .

 

 

Filtry są trzy, wymiana nie jest trudna 

Wymiana dynamiczna w s-tronicu jest bez sensu, to jest tylko naciąganie klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev a warto rozkręcać skrzynię i wymieniać filtry? Czy tylko zmienić olej? jak odkręci się korek wyleje się cały olej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin_Lbn napisał:

@Dev a warto rozkręcać skrzynię i wymieniać filtry? Czy tylko zmienić olej? jak odkręci się korek wyleje się cały olej?

Sciagasz miske, wyciagasz miske i filtry a potem wszystko skladasz i wlewasz oliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev a z jakiej części Polski jesteś? prowadzisz jakiś serwis? bo może  bylo by mi po drodze i bym podjechał?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 16:41, Marcin_Lbn napisał:

@Dev a z jakiej części Polski jesteś? prowadzisz jakiś serwis? bo może  bylo by mi po drodze i bym podjechał?

Słupsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev

Możesz rzucić trochę światła  na dobór oleju Ravenol i norm  bo  jest całkowicie zaplatane . Ty podajesz

olej do sprzęgieł - G 055 529 A2

olej do kół zębatych - G 052 549 A2

olej do dyfra - G 055 190 A2

Mi serwis automatycznych skrzyń dobrał do 20 TFSI quattro ULTRA

Ravenol DSG/DCT do sprzęgieł to jest oczywiste

Ravenol AWD H fluid  VW G 052 175 A2, G 055 175 A2, G 060 175 A2

Ravenol TOR fluid wg normy AUDI/VW G 055145 A2

 

Kolega zaś ma Q5 20 TDI quattro z 2017 roku

i wsparcie techniczne Ravenola podało

Ravenol DCT/DSG  do sprzęgieł

Ravenol MTF 3 75W do części mech skrzyni, tj. mech. różnicowego. VW G 070 726 A2

Ravenol VSG 75w90 do dyferencjału (tylny most) VW G052 145 A2, VW G052 539 A2, VW G052 911 A2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja też mam problem bo zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni. Przebieg nieci ponad 170 tyś, 

Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i każdy mówi co innego nawet ci w ASO. 

Coś na zasadzie "przyjedź Pan się rozbierze, się zobaczy"

Chodzi mi o to że z tego co czytałem w różnych modelach skrzyni s-tronic jest różnie.

Jedni piszą że wchodzi około 7 liter oleju inni że 3,5 

Jedni piszą że jest 3 filtry ale wymienia się jeden ... inni że wymienia się dwa ( z tym wewnątrz ) a inni ze wcale.

Chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę ... jaki olej, ile wchodzi, jakie filtry ile ich jest i które wymienia ... może jakieś nr tych części .

Proszę o pomoc ... nr VIN WAUZZZF45HA013650 Audi A4 B9 Avant 2,0 190 km rok 2021 quatro 

Pozdrawiam 

Józef 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 00:07, Marcin_Lbn napisał:

@Dev

Możesz rzucić trochę światła  na dobór oleju Ravenol i norm  bo  jest całkowicie zaplatane . Ty podajesz

olej do sprzęgieł - G 055 529 A2

olej do kół zębatych - G 052 549 A2

olej do dyfra - G 055 190 A2

Mi serwis automatycznych skrzyń dobrał do 20 TFSI quattro ULTRA

Ravenol DSG/DCT do sprzęgieł to jest oczywiste

Ravenol AWD H fluid  VW G 052 175 A2, G 055 175 A2, G 060 175 A2

Ravenol TOR fluid wg normy AUDI/VW G 055145 A2

 

Kolega zaś ma Q5 20 TDI quattro z 2017 roku

i wsparcie techniczne Ravenola podało

Ravenol DCT/DSG  do sprzęgieł

Ravenol MTF 3 75W do części mech skrzyni, tj. mech. różnicowego. VW G 070 726 A2

Ravenol VSG 75w90 do dyferencjału (tylny most) VW G052 145 A2, VW G052 539 A2, VW G052 911 A2

 

daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Józef 68 napisał:

Witam wszystkich.

Ja też mam problem bo zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni. Przebieg nieci ponad 170 tyś, 

Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i każdy mówi co innego nawet ci w ASO. 

Coś na zasadzie "przyjedź Pan się rozbierze, się zobaczy"

Chodzi mi o to że z tego co czytałem w różnych modelach skrzyni s-tronic jest różnie.

Jedni piszą że wchodzi około 7 liter oleju inni że 3,5 

Jedni piszą że jest 3 filtry ale wymienia się jeden ... inni że wymienia się dwa ( z tym wewnątrz ) a inni ze wcale.

Chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę ... jaki olej, ile wchodzi, jakie filtry ile ich jest i które wymienia ... może jakieś nr tych części .

Proszę o pomoc ... nr VIN WAUZZZF45HA013650 Audi A4 B9 Avant 2,0 190 km rok 2021 quatro 

Pozdrawiam 

Józef 

to na pewno to auto ?

Nr nadwozia WAUZZZF45HA013650
model Audi A4 Av. qu. 2,0
TDI
A4
Data produkcji 10.06.2016
Rok modelowy 2017
typ handlowy 8W5BFY
Kod silnika DETA
Kod przekładni QFJ
numer napedu osiowego 7A
Wyposazenie YM
kolor dachu 2Y
Kod koloru dywaników  
kolor zewnetrzny / numer koloru 2Y / S9R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...