Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

@DEV

To mój nr VIN WAUZZZF4XHA171580

czy olej do kół zębatych - G 052 549 A2  można czymś zastąpić ? Czy ta norma jest jakaś cudowna bo nie ma żaden inny producent po za ASO. I jaka jest pojemność tego układu kol zębatych w S-tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

daj VIN

@DEV

To mój nr VIN WAUZZZF4XHA171580

czy olej do kół zębatych - G 052 549 A2  można czymś zastąpić ? Czy ta norma jest jakaś cudowna bo nie ma żaden inny producent po za ASO. I jaka jest pojemność tego układu kol zębatych w S-tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

daj VIN

 
Edytowane przez Marcin_Lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin_Lbn napisał:

@DEV

To mój nr VIN WAUZZZF4XHA171580

czy olej do kół zębatych - G 052 549 A2  można czymś zastąpić ? Czy ta norma jest jakaś cudowna bo nie ma żaden inny producent po za ASO. I jaka jest pojemność tego układu kol zębatych w S-tronic

tylko ASO

4.5 litra jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Czy może mnie ktoś oświecić, nie mogę znaleźć gdzie jest spuszczanie kompresji olejowej z akumulatora ciśnienia w skrzyni OCL s-tronic.

Wcześniej wydaje mi się że to było w blokach pomiarowych, w tym samochodzie ( A4 B9 2017) nie ma dostępnych do bloków pomiarowych tylko pomiary rozszerzone i za nic nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podepnę się pod temat. @Dev jakie części potrzebuję do wymiany oleju w skrzyni SJH oraz jakie interwały zalecasz. Obecny przebieg to ~35k km. VIN: WAUZZZF47HA172962

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 16:24, wojciech_a4_b9 napisał:

Cześć!

Podepnę się pod temat. @Dev jakie części potrzebuję do wymiany oleju w skrzyni SJH oraz jakie interwały zalecasz. Obecny przebieg to ~35k km. VIN: WAUZZZF47HA172962

 

Z góry dzięki za pomoc!

G 055 529 A2 - olej do sprzęgieł

G 055 549 A2 - olej do kół zębatych

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 421 A - filtr ssący

0CK 321 371 - uszczelka miski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Dev  tez poproszę o podane co potrzebuję do wymiany oleju w skrzyni bo mam już ponad 174 000 km

auto to A4 2.0 tdi 190 KM Quatro  WAUZZZF44HA027331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rozia1 napisał:

Witam kolego Dev  tez poproszę o podane co potrzebuję do wymiany oleju w skrzyni bo mam już ponad 174 000 km

auto to A4 2.0 tdi 190 KM Quatro  WAUZZZF44HA027331

wszystko masz powyzej swojego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o numery części potrzebne do wymiany oleju w skrzyni? A4 b9 2.0TDI 190km 2016 rok 

Tam są dwa korki spustowe bo widzę że jest jakiś podział na olej do kół zębatych i do sprzęgieł? W audi Q5 2013 rok spuszczałem tylko z tego korka bliżej silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Po wielu latach użytkowania 'A-czwórek' pojawił się temat, który mnie rozłożył:

Wymiana oleju przekładniowego w A4 B9 S-tronic  1.4 TFSI…

Pozwólcie, że podepnę się pod temat. Jeśli gdzieś już się pojawił – przepraszam, poprawcie mnie.

Mam przejechane ok  55 tys. Km. Napisałem też do kilku ASO Audi i dostałem takie odpowiedzi:

1.       Odp 1:„W tej skrzyni biegów, wymienia się tylko olej ATF w ilości 3,5 litra. Dodatkowo potrzebne są 2 korki (spustowy i kontrolny).Koszt wymiany to1250 zł brutto, a  czas wymiany to około 1,5h.”

– rozumiem, że w tym wypadku chodzi o wymianę oleju w części sprzęgieł (bardziej z przodu auta) Lecz czy tam nie ma filtrów które trzeba wymienić oraz magnesu który trzeba wyczyścić?

2.       Odp2:„Zgodnie z technologią producenta wymianie okresowej podlega tylko olej w części „hydraulicznej” W części mechanicznej olej MTF podlega wymianie tylko w przypadku naprawy.”

- Dziękuję za odpowiedź. A czy filtry w takim razie w części hydraulicznej też podlegają wymianie? Na dnie skrzyni powinien być magnes który wyłapuje ew. opiłki?

Wymienia się sam olej – filtr jest wewnątrz skrzyni i wiąże się to z demontażem miski olejowej. Magnesy które wyłapują opiłki są z reguły umieszczone na dnie miski olejowej.

- Nie napisał jednoznacznie czy trzeba wymienić te filtry czy nie? Będąc osobiście w jednym z ASO powiedziano mi, że filtry są niedemontowalne…

Jeden z nieautoryzowanych serwisów chciał wymieniać wszystkie filtry, oleje,  jednak nie do końca wiedział jak się za to zabrać. Chciał wykręcać pół zawieszenia przedniego.

Drugi z nieautoryzowanych serwisów sugerował wymianę dynamicznie ( w S-tronic czytałem, że nie ma potrzeby dynamicznie)

W razie czego podaję VIN: WAUZZZF49HA099285

Proszę o pomoc w powyższym temacie. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nightrider napisał:

 

Drugi z nieautoryzowanych serwisów sugerował wymianę dynamicznie ( w S-tronic czytałem, że nie ma potrzeby dynamicznie)

 

 

W razie czego podaję VIN: WAUZZZF49HA099285

 

 

Proszę o pomoc w powyższym temacie. Z góry dziękuję

 

 

Nie wiem czy Twoja skrzynia jest taka sama jak moja, ale z tego co wiem, to dynamicznie się poprostu nie da, bo nie ma wejścia i wyjścia na połaczenie przewodów do wymiany oleju metodą dynamiczną.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamicznie tylko TIP reszta bez sensu

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, firefighter79 napisał:

Siema Dev ,możesz mi rozkminić po Vin jaki olej i filtry sa potrzebne do wymiany w mojej b9 ?.

WAUZZZF43HA119787

G 055 529 A2 - olej do sprzęgieł

G 055 549 A2 - olej do kół zębatych

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 421 A - filtr ssący

0CK 321 371 - uszczelka miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dev napisał:

G 055 529 A2 - olej do sprzęgieł

G 055 549 A2 - olej do kół zębatych

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 421 A - filtr ssący

0CK 321 371 - uszczelka miski

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...