Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. A ma może ktoś sprawdzony serwis w okolicy Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Siedlec może być i Lublin do wymiany oleju w skrzyni? Byłem już chyba w trzech miejscach i wszędzie chcą wymieniać olej dynamicznie. Że niby tak się w tych skrzyniach robi. Już sam nie wiem czy oni mają racje a ja się tylko głupio uparłem czy czy raczej oni się mylą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Deamian napisał:

Cześć. A ma może ktoś sprawdzony serwis w okolicy Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Siedlec może być i Lublin do wymiany oleju w skrzyni? Byłem już chyba w trzech miejscach i wszędzie chcą wymieniać olej dynamicznie. Że niby tak się w tych skrzyniach robi. Już sam nie wiem czy oni mają racje a ja się tylko głupio uparłem czy czy raczej oni się mylą. 

Mi w VAG Świlcza powiedzieli, że nie ma fizycznej możliwości wymiany dynamicznej, nawet jakby się ktoś uparł.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vvalery napisał:

Mi w VAG Świlcza powiedzieli, że nie ma fizycznej możliwości wymiany dynamicznej, nawet jakby się ktoś uparł.:eusathink:

A to ciekawe. Był by ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Deamian napisał:

A to ciekawe. Był by ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić? 

Nie znam się ale z tego co usłyszałem w dynamicznej wymianie musi być wejście i wyjście i któregoś nie ma, a może obydwu więc nie ma jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deamian napisał:

A to ciekawe. Był by ktoś jeszcze w stanie to potwierdzić? 

a po ...uj w s-tronicu wymiana dynamiczna ? olej w tej skrzyni słuzy tylko do smarowania sprzęgieł i mechatroniki

w DSG i Multi robi sie to tradycyjna metodą, jedynie w TIPie robi sie dynamicznie (jak ktos chce) bo olej jest elementem który przenosi naped na koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dev napisał:

a po ...uj w s-tronicu wymiana dynamiczna ? olej w tej skrzyni słuzy tylko do smarowania sprzęgieł i mechatroniki

No ja nie wiem po ...uj. Byłem w 3 warsztatach. W każdym chcieli mi wymieniać dynamicznie. Bo że niby tak już robili.

W jednym kazali mi zostawić kluczyk i że odezwą się po wszystkim. A jak się zapytałem o metodę wymiany i powiedziałem że chciał bym statycznie z wymianą filtrów to odpowiedział mi żebym sam sobie robił. 

Dlatego poprostu chciałem sie dopytać bo po przejechaniu 200 km, straceniu całego dnia i tyłu wizytach już zacząłem się zastanawiać czy to tacy mechanicy czy to może ja upieram się bez racji. Ale chyba już znalazłem miejsce gdzie mi to zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Deamian napisał:

No ja nie wiem po ...uj. Byłem w 3 warsztatach. W każdym chcieli mi wymieniać dynamicznie. Bo że niby tak już robili.

W jednym kazali mi zostawić kluczyk i że odezwą się po wszystkim. A jak się zapytałem o metodę wymiany i powiedziałem że chciał bym statycznie z wymianą filtrów to odpowiedział mi żebym sam sobie robił. 

Dlatego poprostu chciałem sie dopytać bo po przejechaniu 200 km, straceniu całego dnia i tyłu wizytach już zacząłem się zastanawiać czy to tacy mechanicy czy to może ja upieram się bez racji. Ale chyba już znalazłem miejsce gdzie mi to zrobią. 

nie wiesz po co chca robic dynamicznie ?

bo chcą Cie wyru...ac na kase, nic innego

w tej skrzyni nie ma zadnego uzasadnienia zeby robic to dynamicznie, ŻADNEGO !!!!

olej jest tylko do smarowania i chłodzenia sprzęgieł oraz mechatroniki

co innego jest w TIPie gdzie jest mase kanalików i innych gówien a sam olej jest elementem nosnym napędu auta

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Deamian napisał:

 A jak się zapytałem o metodę wymiany i powiedziałem że chciał bym statycznie z wymianą filtrów to odpowiedział mi żebym sam sobie robił.  

I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Kupujesz to co chcesz jeśli chodzi o jakość elementów do wymiany oraz olej i do roboty.

Praca łatwa i przyjemna też miałem kiedyś obawy ale zupełnie nie potrzebnie.

Tym co proponują wymianę oleju bez wymiany wewnętrznego filtra raczej podziękuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości pytanie do tych co maja wiedzę o cenach za usługi.

Ile biorą warsztaty za samą robociznę wymiana oleju wraz ze ściągnięciem miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KINIAM napisał:

A tak z ciekawości pytanie do tych co maja wiedzę o cenach za usługi.

Ile biorą warsztaty za samą robociznę wymiana oleju wraz ze ściągnięciem miski.

ja biore 300

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 11:23, Dev napisał:

ja biore 300

A ile kolego bierzesz z olejem org i filtrami?
 

Gdzie należy podjechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anon napisał:

A ile kolego bierzesz z olejem org i filtrami?
 

Gdzie należy podjechać?

 

800, za daleko masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 11:01, Dev napisał:

bo chcą Cie wyru...ac na kase, nic innego

w tej skrzyni nie ma zadnego uzasadnienia zeby robic to dynamicznie, ŻADNEGO !!!!

olej jest tylko do smarowania i chłodzenia sprzęgieł oraz mechatroniki

No ja się tego domyślam. Kasa najważniejsza. 

 

W dniu 25.09.2021 o 11:01, KINIAM napisał:

I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Kupujesz to co chcesz jeśli chodzi o jakość elementów do wymiany oraz olej i do roboty.

Praca łatwa i przyjemna też miałem kiedyś obawy ale zupełnie nie potrzebnie.

Teraz już znalazłem warsztat który zrobi to tak jak powinno być, ale jeśli będę miał okazję jeszcze raz to robić to chyba właśnie będę to robił sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

800, za daleko masz

Cześć Dev. Mógłbyś proszę podać numery kompletu filtrów i olejów do wymiany w skrzyni stronic? Vin WAUZZZF47GA109729 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dev napisał:

800, za daleko masz

Może kiedyś będę w okolicy, bym się wcześniej zapowiedział.
Daj proszę znać na priv.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy film na You...b

Może już ktoś oglądał. Moje auto ma przejechane 195 tys. km. więc wymieniam wszystkie filtry bo jeszcze długo mi będzie służyć.

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaTeo85 napisał:

Polecam zobaczyć ten:

https://youtu.be/Kw9ck_8TLLA

W tym temacie nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...