Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Józef 68 napisał:

No to czemu napisałeś, że podałem nierealny koszt i czas serwisu.

W ASO podali, że gdybym chciał wymienić filtry i olej to tyle by to kosztowało.

Odkąd skończyła się gwarancja nie robię nic w ASO .... z jednej przyczyny.

Jak chcesz kupić taniej części, olej czy np filtry to nie ma problemu pod warunkiem, że masz znajomego mechanika w ASO. Pytane skąd maja to wszystko. 

 

Bo to śmieszna cena, chyba, że tak potaniało. Na pierwszej stronie masz moją fakturę na kwotę ponad 1800 zł. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 20:29, Kevirek napisał:

7l w mechatronice ? A tam nie wchodzi 3.5 plus ok. 0.5 po zassaniu przez uklad. A co do calej akcji to znalazlem takie radzieckie cacuszko. Nie jest idealnie, ale skrzynia pokazana i caly proces wymiany w 2 sekcjach. Chlopaki tam maslo wymieniaja xD

https://youtube.com/watch?v=CmJkVzQIhdQ&feature=share

Ktoś zna w mazowieckim taki warsztat jak z filmu co ma pojęcie o S-Tronic i wymienią oleje i filtry w całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@Dev możesz w wolnej chwili podrzucić co potrzebuje do mojej skrzyni aby przeprowadzić kompleksową wymianę płynów i filtrów ?

VIN: WAUZZZF44HA149574

 

Czy jest jakiś dobry warsztat w mazowieckim co podejmie się operacji?

z góry dziękuję!

Edytowane przez Anon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev Witam, ogromna prośba do kolegi o rozszyfrowanie co potrzebne do pełnego serwisu skrzyni, kod skrzyni NYP,
VIN: WAUZZZ8TXFA025536
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar na jakiś korek czy rurkę żeby wkręcić w miskę olejowa od skrzyni i nalać nowego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym prosił o informacje na temat części potrzebnych do wymiany oleju w skrzyni 

VIN: WAUZZZF48GA092830

Z góry dziękuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał o akcji serwisowej na wadliwy simering w  S-Tronicu ,lub miał już to robione ?

Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów w skrzyni i po zdjęciu dolnych osłon na skrzyni dolnej misce widać było zawilgocenie.

Mechanik stwierdził iż miał z tym już do czynienia i należy wymienić wadliwy simering i najlepiej udać się do serwisu gdyż była podobno akcja serwisowa na to.

Oczywiście on też może podjąć się naprawy ale po co płacić jak powinni to zrobić w ramach akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się poci miska skrzyni, wiesz coś więcej który to simering ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wydobywa się otworu fabrycznego w takim zakamarku.

podobno wymienić trzeba 2 simeringi na wałku między częścią  gdzie mechatronika a część z trybami .

Problem dobrze znany i poruszany na forum audi A6 ,lecz bez żadnych konkretów.

Mechanik z pełnym serwisem ,oleje ,filtry na mechatronice i wymiana simeringów chce 4 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PrzemekLis napisał:

czy przy wymianie oleju stosujecie takie preparaty jak płukanki do silnika? 

Co tam chcesz płukać? Wymiana oleju na czas wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypłukać osad i brudy co się zbierają. mój kolega coś tam dolewa więc dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz serwis na czas to nic nie musisz cudowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev sprawdź mi proszę numery części

vin WAUZZZF49HA106803

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie oleju jest wymagana adaptacja skrzyni gdy delikatnie szarpie, a jeżeli nie to kiedy należy adaptacje wykonywać? Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Dziś wymieniony olej w SSERWIS - 915zł. (Skrzynia OCK)
Nie do końca się dogadałem, ponieważ mailowo prosiłem o wycenę KOMPLETNEGO serwisu olejowego, który wycenili na ok 1150zł. 
Natomiast na dokumentacji po fakcie, widnieją tylko nowe korki i 3,5l oleju ATF DCTF-2 SDG. Na moje pytanie o filtry, wg informacji od nich, producent nie przewiduje innych wymian. :dontknow:
Najwyżej skrócę okres wymiany do 20-30kkm, a w międzyczasie znajdę serwis, który zrobi komplet z filtrami ;) Polecacie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M4R1O napisał:

Cześć
Dziś wymieniony olej w SSERWIS - 915zł. (Skrzynia OCK)
Nie do końca się dogadałem, ponieważ mailowo prosiłem o wycenę KOMPLETNEGO serwisu olejowego, który wycenili na ok 1150zł. 
Natomiast na dokumentacji po fakcie, widnieją tylko nowe korki i 3,5l oleju ATF DCTF-2 SDG. Na moje pytanie o filtry, wg informacji od nich, producent nie przewiduje innych wymian. :dontknow:
Najwyżej skrócę okres wymiany do 20-30kkm, a w międzyczasie znajdę serwis, który zrobi komplet z filtrami ;) Polecacie coś?

Po jakim przebiegu robiłeś ? Ja zapłaciłem ciut więcej  prawie dwa lata temu. Ile czasu im to zajęło ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M4R1O napisał:

Cześć
Dziś wymieniony olej w SSERWIS - 915zł. (Skrzynia OCK)
Nie do końca się dogadałem, ponieważ mailowo prosiłem o wycenę KOMPLETNEGO serwisu olejowego, który wycenili na ok 1150zł. 
Natomiast na dokumentacji po fakcie, widnieją tylko nowe korki i 3,5l oleju ATF DCTF-2 SDG. Na moje pytanie o filtry, wg informacji od nich, producent nie przewiduje innych wymian. :dontknow:
Najwyżej skrócę okres wymiany do 20-30kkm, a w międzyczasie znajdę serwis, który zrobi komplet z filtrami ;) Polecacie coś?

trzeba wyciagac cała mechatronike zeby wygrzebac filtry a sa 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

Po jakim przebiegu robiłeś ? Ja zapłaciłem ciut więcej  prawie dwa lata temu. Ile czasu im to zajęło ?

Przebieg 178kkm, od razu po zakupie samochodu. Wg danych z ASO wcześniejsze wymiany były 128kkm i 63,5kkm. Niby dopiero 50kkm po ostatniej wymianie, ale jakoś nie dawało mi to spokoju i zmieniłem wcześniej  :) Wg rachunku 3 roboczogodziny, a olej po 130zł/l.
 

2 godziny temu, Dev napisał:

trzeba wyciagac cała mechatronike zeby wygrzebac filtry a sa 3

tak wiem, ogarnąłem wszystko już na necie. Myślałem, że jako niezależny serwis ogarniają temat na bardziej kompleksowym poziomie, niż minimum serwisowe wg Audi.

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dev. 

Mógłbyś proszę podać numery kompletu filtrów i olejów do wymiany w skrzyni stronic? Vin WAUZZZF47GA109729 

Przebieg auta to 92tys km.

Dodam że 2 tygodnie temu wymieniłem olej w ASO. W trakcie dopalania DPF na postoju poczułem smród palonego oleju/gumy. Na podnośniku okazało się, że Olej cieknie przy uszczelce misy skrzyni, której nie wymienili na nową, tylko potraktowali sylikonem. ASO zaproponowało żebym do nich przyjechał, ale mieszkam w Belgii. Od 4 dni czekam na obiecany kontakt i rozwiązanie mojej sprawy. Gdy sam do nich dzwonię, okazuje się że wszyscy są nagle na urlopie i wciąż słyszę zapewnienia, że ktoś się do mnie odezwie. Autem nie jeżdżę gdyż obawiam się o skrzynie. Obawiam się, że naprawę będę musiał robić na własną rękę, ale ASO nie odpuszczę. Czy uważacie, że przy tym przebiegu powinienem zrobić kompleksowy serwis skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...