Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po remoncie słaba kompresja


kooleess

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.Wiem że to nie ten segment ale ale usterka może tyczyć każdego.Po zakupie rok temu audi a4 b7 1.6 ALZ okazało się że silnik ma następującą kompresję-9,5*8,5*8,5*10.Po próbie olejowej mechanik stwierdził że pierścienie do wymiany.Głowica trafiła do regeneracji,pierścionki wymienione,panewki wymienione,koszt 2.500.Po remoncie wszystkie objawy pozostały,kompresja obecnie to 10*8,1*8,2*11.Remont był zrobiony bez wyjmowania silnika,a honowanie wykonał pewnie pajączkiem za 200 zł.Nie wiem czy warto coś jeszcze robić z tym silnikiem czy szukać innego.Obecnie zauważyłem że tak jakby oleju nie żre,ale paliwa nie przepała tak jak trzeba.Rozważę każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no remont robisz po to żeby wrócić do ori parametrów. A tu prawie to samo. Bez sensu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mech zmierzył kompreche zaraz po złożeniu tego do kupy to nie dziw się że kompreche jest słaba.

Jeżeli odpalił auto doprowadził do temp roboczej po czym sprawdził to jest problem.

Moim zdaniem mech naciągnąl Cię na wymianę pierścieńi w sensie niby wymienił A tego nie zrobił.

Znowu chcesz bawić się w koszta???

Teraz kup 2 silnik to pewnie z 1.5 k lekko do tego robota i wyjdzie 2 jak nic a nie wiesz jaki kupisz ten silnik...

Moim zdaniem sprzedaj ten samochód bo ten silnik jest nie wypalem w stajni vw Oooo i szukaj innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to FV? Jak tak to skorzystaj z gwarancji na usługę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał u niego ok.5 tyg.Widziałem zdjęta głowice która poszła do regeneracji,tuleje błyszczały się ,więc powiedział że zhonuje,pierścienie też widziałem na tłokach,specjalnie nie były jakoś za pieczone,ale był delikatny nagar między pierścieniami.Domyślam się że trzeba było raczej robić generalny,a fv nie mam,wiadomo jak to u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...