Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyskakujące kontrolki podczas przyśpieszania


Edo112

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Od jakiegoś czasu zaczęła mi wyskakiwać kontrolka akumulatora podczas mocno przyśpieszania. Doszła do tego kontrolka airbag świecąca się stale i kiedy mocno startuje autem już na rozgrzanym silniku (np. podczas wyjeżdżania spod bramek autostradowych), to pojawiają się kontrolki esp + abs, które po jakimś czasie znikają oraz nagłe restartowanie się radia. Dochodzi do tego raz na jakiś czas pojawiający się błąd świateł stopu (światła działają).

Został zregenerowany alternator. Nawet podwójnie, bo drugi elektryk też coś tam grzebał. Problem jest trudny czasami do zdiagnozowania, bo trzeba wyjechać na autostradę na ok. 20-30min, by problemy zaczęły się ujawniać.
Podczas mocnego przyśpieszania powyżej 120 km/h napięcie spada nawet poniżej 12v

Zamierzam jutro odstawić auto do elektryka po raz kolejny, ale może macie jakieś sugestie co może być nie tak?
Słyszałem teorię, że wiązka przy silniku może być przetarta, ale czy to tylko to?

Dodam, że jakiś czas temu po regeneracji altka, kontrolka airbaga zniknęła, ale kilka dni temu po padnięciu akumulatora, zapaliła się znowu.
Dodam też, że po tym samym padnięciu akumulatora przestała grac muzyka w radiu. Radio działa i widać, że muzyka leci, ale totalnie nic nie słychać.
Auto to Audi A4 B7 2.0 TDI BPW

Może spotkaliście się kiedyś z tego typu problemami w swoich autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze masz slaby kontakt na terminalu 30 bo chyba tak się on nazywa..

Znajduje się nad pedałem  sprzęgła trzeba zdjąć osłonę i sprawdzić dokrecic śrubę.

takie rozłączanie zasilania podczas jazdy może spowodować wiele szkody... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona kostka stacyjki też może dawać podobne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...